برای معرفی و دیده شدن خدمات و کسب و کار حتما باید آن را معرفی کرد و درواقع تبلیغ کرد، یکی از راه های دیده شدن و تبلیغ تیزر های تبلیغاتی هستند که محتوای کسب و کار را به مخاطب می رسانند. اما اینکه چقدر اهمیت دارد و چقدر برای کسب وکار ضروری است در ادامه به آن می پردازیم.
طبیعی است که مخاطب از کسب و کار ما اطلاعاتی نداشته باشد و سوال های زیادی در ذهنش ایجاد شود و این وظیفه صاحب خدمات است که اطلاعات لازم را درزمانی کوتاه و قالبی درست به مخاطب برساند، که این فرایند باید با تکنیک ها و مهارت توسط یک متخصص انجام گیرد.
اصولی که باید در طراحی تیزرهای تبلیغاتی رعایت شود:
در تمام کسب وکارها،خدمات و... هرجای که مخاطبی وجود داشته باشد باید خلاق بود و از ایده های نو استفاده کرد تا اثرگذار و جذاب باشد.
انسان ها زیبایی را دوست دارند و همیشه جذب زیبایی ها می شنود پس طبیعی است که یکی از اصل های مهم در طراحی تیزر های تبلیغاتی ظاهری زیباست و باید به این موردتوجه زیادی داشته باشیم.
تیزرهای تبلیغاتی باید سرعت داشته باشد.یعنی چه؟به این معنی است که مخاطب باید با دیدن آن مفهوم را فراگیرد، بدون آنکه معطل شود.
قرار است تیزری را طراحی کنید که بتوانید بر ذهن مخاطب تاثیر بگذرید پس باید با روحیات مخاطب سازگار باشد، مخاطب خود را بشناسید و با توجه به روحیات و ذهنیت های آن ها تیزر تبلیغاتی را طراحی کنید.
اطلاعات مناسب را بدهید، از لغات و کلماتی استفاده نکنید تا مخاطب برای معنی کردن آن از لغت نامه استفاده کند، به سادگی اطلاعات کافی را در اختیار مخاطب قرار دهید.
از صفت هایی مانند بهترین ، عالی ترین و.. استفاده نکنید چرا که چیزی به عنوان عالی ترین وجود ندارد و مخاطب حس می کند که این تبلیغ الکی است و حس اعتماد پیدا نمی کند.
بصورت شرطی سوال نکنید زیرا مخاطب حس می کند شما میخواهید فقط تبلیغ کنید درحالی که باید تصور داشته باشد تا شما میخاد به او اطلاعاتی دهید.
نتیجه تیزر تبلیغاتی برای یک کسب وکار ارائه خدمات یا فروش محصول آن برند است پس باید مخاطب با دیدن تیزر تبلیغاتی حسی در او بوجود آید تا اقدام به خرید کند بنابراین باید به گونه ای باشد که مخاطب واکنشی نشان داده که این واکنش می تواند درخواست کاربرباشد.
تصاویری که از محصول در تیزر استفاده می کنید باید بسیار زیبا  و هنری باشد .
قالب آگهی خود را انتخاب کنید وتا اتمام تیزر آن را رعایت کنید، منطور از قالب آگهی انتخاب لحن و سبک آگهی است.
 از قالبی مناسب برای آماده کردن تیزر استفاده کنید
قالب های متنوعی وجود دارند که با توجه نوع محصول، سابقه و رویکرد شرکت تبلیغ دهنده و پیام تبلیغ از آنها استفاده می شود. قالب داستانی، نمایشی، تاییدی، طنز و فکاهی و …از انواع این قالب ها است.
درمورد موضوعی خاص صحبت می کنید را نشان هم دهید، زیرا مخاطب اطلاعات کافی ندارد و گفته های شما شاید در ذهنش ثبت نشود اما تصویر خوب تو ذهنش ماندگار می شود. بطور مثال شما درباره یک دستگاهی خاص صحبت می کنید بهتر است عکس دستگاه یا نحوه کار آن را درقالب عکس یا فیلم کوتاه نشان دهید.
به فرهنگ جامعه توجه داشته باشد، ممکن است برای فان کردن موضوع از ضرب المثل یا جمله ای  استفاده کنید که در یک فرهنگ بار منفی دارد .


سبک های تیزر تبلیغاتی:
تیزرهای انیمیشن
تیزرهای رئال
تیزرهای رئال انیمیشن

تیزرهای انیمیشن: تیزرهای انیمیشن از زمانی که کامپیوتر ایجاد شد و نرم افزارهای کامپیوتری و انیمیشن شکل گرفت استارت خورد که این نوع تیزر برای سنین کودک و جوان خیلی جالب و اثرگذار است .
تیزرهای رئال: تبلیغاتی که در تلویزیون میبینید نوعی از تیزرهای رئال هستند که محصول یا خدماتی را معرفی می کند ، تیزرهای رئال به سن خاصی محدود نمی شود  و عموم افراد  را در برمیگیرد.
تیزهای رئال انیمیشن: این نوع ترکیبی از دو سبک بالا است هم واقعی است و هم بصورت انیمیشن .

مراحل پیش تولید ساخت تیزرهای تبلیغاتی:
1-ایجاد یک سناریو از موضوع
2-باید یک پیامی کوتاه رادرنظر بگیریم به عنوان شعار برای مخاطب
3-بودجه را مشخص کنید وطبق آن پیش بروید.
4-انتخاب افراد. برای ساخت تیزر نیاز به افرادی دارید برای بازیگری و پشت صحنه کار
5-محل ساخت تیزر

مزیت های تیزر تبلیغاتی:

تیزرهای تبلیغاتی شما را از رقبایتان متمایز می کند و حرفه ای بودن خود را ثابت می کنید همچنین علاوه بر محیط رقابتی برای مخاطب بسیار نتیجه ای مثبت دارد، به عنوان مثال اگر برای یک اپلیکیشن تیزر ایجاد کنید مخاطب به راحتی مفهوم را متوجه می شود  وآن اپلیکیشن نسبت به اپلیکیشن های دیگر محبوبیت پیدا کرده و در بین بازار رقابتی هم حرفی برای گفتن دارد.

انسان ها درک بهتری از دیدن و فیلم و انیمیشن دارند تا متن و نوشتار ، بر همین اساس هم تیزرهای تبلیغاتی فیدبکی مناسب دارند و محبوبیت دارد.

درصورتی که در تیزر تبلیغاتی سرگرم کننده یا فان باشد  به راحتی  مخاطب آن را برای دیگران می فرستند و اشتراک گذاری صورت می گیرد.

شبکه های اجتماعی  نقشی موثر در دیده شدن  تیزرها دارند، فضای مجازی محیطی را ایجاد کرده که تیزر های تبلیغاتی به خوبی قابل اشتراک هستند. یکی از بهترین های آن ها یوتیوب است حتی می توان در یوتیوب کانال خصوصی ایجاد کرد پلتفرم های زیادی در یوتیوب وجود دارد، بطور کلی  
راه های زیادی برای اشتراک گذاشتن تیزر تبلیغاتی در فضای مجازی وجود دارد.

از تیزرها در موارد بسیاری استفاده می شود مانند:
فیلم های آموزشی
سالن های انتظار
نمایشگاه ها
مانیتور های بزرگی که در سطح شهر نصب شده است
رسانه های عمومی و تخصصی
هتل یا تالار
شبکه های اجتماعی
وب سایت های اجتماعی، فیلم

نتیجه: امروزه با گسترش تکنولوژی، تبلیغات از شکل قدیمی به شکل تبلیغات بصری در رسانه ها تبدیل شده است. هر کسب و کاری چه برای معرفی چه برای جا انداختن محصولش نیازمند تبلیغات است و افراد علاقه بیشتری به تبلیغات بصری دارند خصوصا اگر داستانی پشت آن باشد. ساخت تیزر تبلیغاتی را نمی توان بدون حرفه و تخصص انجام داد و نباید انتظار ساخت تیزر تبلیغاتی رایگان را از آژانس های مربوطه داشت چرا که وقت بسیار و تجهیزات حرفه ای می خواهد و باید  آن را به متخصصین سپرد.