دیجیتال مارکتینگ آنقدر حوضه ی گسترده و امروزه پرکاربردی است که به جرات می توان گفت برای راه اندازی موفق کسب و کارها می بایست که به این بخش، نگاه ویژه ای انداخت.

شرکت هیرکانا در بخش دیجیتال مارکتینگ تمامی بخش های زیر را میتواند باقدرت و با خدماتی عالی برای مشتریان خود خدمات رسانی نماید.

1- طراحی وب سایت

2- سئو و بهینه سازی وب (SEO)

3- شبکه های اجتماعی (بازاریابی شبکه های اجتماعی)

4- بازاریابی محتوایی

5- تبلیغات آنلاین

6- طراحی گرافیک

7- آموزش

8- مشاوره

 

 

طبق گفته ی "نیل پتل ( Neil Patel )" که جزء صاحب نظرات در زمینه ی دیجیتال مارکتینگ است: هرگونه بازاریابی از طریق دستگاه های الکترونیکی را دیجیتال مارکتینگ گویند. در حقیقت بازاریابی دیجیتال تبلیغاتی است که از طریق کانال های دیجیتالی مانند رادیو ، تلویزیون ، رسانه های اجتماعی ، برنامه های تلفن همراه ، ایمیل ، برنامه های وب ، موتورهای جستجو ، وب سایت ها یا هر کانال دیجیتال جدید ارائه می شود. و درواقع تعریف کلی بازاریابی دیجیتال بدین شکل خواهد بود که : هر شکلی از ارائه خدمات مانند: فروش، بازاریابی و... می باشد که از طریق دستگاه های الکترونیکی و بصورت آنلاین و آفلاین انجام می شود.و در واقع هر دو نوع برای یک استراتژی بازاریابی دیجیتال مهم هستند.

چرا دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال اهمیت دارد؟

با ذکر 2 نمونه از تجربیات مرد به گوشه ای از اهمیت بازاریابی دیجیتال خواهم پرداخت :

1- کودک نوجوانی اهل کالیفرنیا : هر وقت که یکی از بیلبوردها در فاصله ی 10 متری درکنار جادهدیده شد، تجربیات من از صندلی عقب ماشین به این دو سوال ختم می شود : "مامان، کی می رسیم" و یا "واای مک دونالد، می تونیم بریم؟"

2- اما در هند پاسخ تمامی والدین به این سوال ها، "هنوز نه " می باشد.

گاها هم برندهای بزرگ و معتبر، جنگ بیلبوردی راه می اندازند که نمونه آن را در تصویر زیر مشاهده خواهید نود. متاسفانه یا خوشبختانه تبلیغات بیلبوردی دیگر منسوخ شده. ودیگر جوابگو نخواهد بود. اما درمقابل تبلیغات بیلبوردی، به گوگل وفیسبوک توجه کنید که امروزه درآمد بیشتری نسبت به شرکت ها و یا روش های سنتی دارند. فقط و فقط هم به این دلیل که بیشتر توی دید بوده و  کنترل بیشتری از کره ی چشم دارند. این موارد یکی از اهمیت بازاریابی دیجیتال هستند.

تبلیغلا بیلبوردی

دلیل اینکه بیلبوردهای تبلیغاتی خواهند مرد این است که آینده رانندگی به این سمت خواهد رفت.

دیجیتال مارکتینگ

 

 

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی (Digital Marketing) نزدیک به دو دهه است که به عنوان زیر شاخعه ای از مدیریت بازاریابی و نیز مدیریت تبلیغات مورد توجه قرار گرفته. اما باتوجه به پیشرفت روز افزون تکنولوژی و اینترنت طی سال های اخیر و استفاده ی گسترده از موبایل که طبیعتا با افزایش نفوذ اینترنت در میان مردم مواجه شده، دیگر مبحث دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

دیجیتال مارکتینگ

 

خدمات دیجیتال مارکتینگ

با بررسی انواع روش­‌های بازاریابی دیجیتال می‌­توانید به اهداف شرکت دست پیدا کنید. مشاوران دیجیتال مارکتینگ با اشراف کاملی که روی موضوع دارند کمک شایانی به شما می‌کنند. در این بخش به چند مورد از مهم‌­ترین خدمات دیجیتال مارکتینگ اشاره می­‌کنیم :

تولید محتوای اختصاصی و مفید: برای داشتن یک محتوای باکیفیت می بایست که محتوای جدید و یونیک تولید کرد. محتوایی که در عین یونیک بودن، نیز برای مخاطبان خود ارزشمند بوده و مفید باشد.

بهینه­‌سازی موتور جستجو (سئو): سئو سایت به منزله ی کم کردن فاصله ی بین کاربرانی که در اینترنت به دنبال هدف خود بوده و گوگل که مطالب در آن قرار دارد. به کمک سئو سایت ما می توانید سایت های خود را برای کلمات کلیدی مورد نظر، بهینه کرده و درصفحه ی اول گوگل بیاوریم. که نهایتا می تواند منجر به جذب ترافیک بیشتر، منجر به بالا رفتن فروش سایت‌ها می‌شود.

تبلیغات ویدیویی: انسان­‌ها غالبا با جلوه­‌های بصری به سمت چیزی جذب می­‌شوند. بنابراین ساخت ویدئوهایی از محصولات و یا خدمات شرکت­تان می­‌تواند تأثیر بسزایی در جذب مشتری داشته باشد.

ایمیل‌مارکتینگ:  ایمیل مارکتینگ را شاید یکی از قدیمی ترین روش های بازاریابی دانست. در ایمیل مارکتینگ ارتباط با مشتریان بطور پیوسته و همیشه حفظ خواهد شد. و شما در ایمیل مارکتینگ می توانید تا 20 درصد فروش خود را افزایش دهید.

اینفلوئنسر‌مارکتینگ: اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی به کمک افراد روشی است که امروزه برای ایرانی ها بسیار فراگیر شده و از آنجا که برای نجام این نوع بازاریابی محدود به پلتفرم خاصی نیستید. بسیار پرطرفدار و برای کسانی که انجام می دهند، بسیار پر درآمد می باشد. زیرا بازاریابی به کمک اینفلوئنسرها تاثیرگذاری بیشتری برمردم دارد.

بازاریابی شبکه‌­های اجتماعی: اینستاگرام و تلگرام ازجمله پربازدیدترین و پرطرفدارترین شبکه­‌های اجتماعی در ایران هستند. فعال‌بودن در این شبکه‌ها به مخاطبان شما این حس را منتقل می‌کند که شما به شدت قابل‌اعتماد هستید.

تبلیغات بنری: شرکت­‌ها تا چند سال گذشته، از تبلیغات بنری در سایت‌ها به عنوان اولین گزینه برای تبلیغات شرکت خود استفاده می­‌کردند. اکنون به دلیل استفاده­‌ی زیاد مردم از موبایل، این­گونه تبلیغات به نرم‌­افزارهای موبایلی منتقل شده است.