طراحی سایت آموزشی

سایت آموزشی چیست؟ سایت آموزشی، سایتی است که افراد با استفاده از آن می توانند به مطالب آموزشی و ویدیو های آموزشی دسترسی داشته باشند. این آموزش ها بستگی به سطحی که شما در نظر دارید، می توانند به صورت تخصصی یا مقدماتی باشد. اگر شما دارای موسسه فرهنگی و آموزشی می باشید، برای برگزاری کلاس ها به صورت مجازی و آنلاین و البته دسترسی آسان تر برای مخاطبانتان به مطالب درسی و آموزشی ، با طراحی یک سایت آموزشی، می توانید در هر زمینه ای فعالیت داشته باشید.

 

طراحی سایت آموزشی1

 

چگونه یک سایت آموزشی برای خود طراحی کنیم؟

اگر نگاهی به گذشته بیندازید متوجه سادگی وب سایت ها خواهید شد. سایت های امروزی اما از لحاظ زیبایی به دلیل پیشرفت در طراحی وب بسیار جذاب تر و دارای دسترسی راحت تری نسبت به گذشته هستند. سایت ها امروزی به دو دسته بک اند و فرانت اند تقسیم می شوند.  و مطلب دیگر درباره مهم ترین محل مناقشه بین برنامه نویسان و صاحبان کسب و کار است. طراحی وب  سایت اختصاصی به معنای کدنویسی از صفر یک سایت تا تحویل پروژه است که معمولا به سبب قدرت CMS  قابلیت هایی دارد که برای طراحی های خاص باید به سراغ آنها رفت. از طرفی وردپرس و زبان PHP، بزرگترین CMS  های دنیا هستند و به دلیل کاربری ساده و روان، جزو محبوب ترین آنها نیز می باشند.
CMD یا در تعریف ساده یک نرم ‌افزار تحت وب می باشد که به منظور ساخت، مدیریت، اصلاح، ویرایش و در نهایت انتشار محتوای دیجیتال اعم از متن، عکس، فایل صوتی یا ویدئویی و دیگر فرمت ‌های فایل ‌ها در وب‌ سایت‌ ها است. شما به دو صورت می توانید سایت مد نظر خود را طراحی کنید. اول اینکه به کمک شرکت های طراحی سایت که در این زمینه تخصص دارند و با ارائه نظرات و پشنهادات خود در مورد سایت مد نظرتان، به راحتی می توانید سایت خود را داشته باشید. و راه دوم اینکه، شخصا این فعالیت را انجام دهید، که در آن صورت باید وقت و هزینه کافی برای یادگیری زبان برنامه نویسی سایت مد نظرخود را در اختیار داشته باشید.  معمولا روش اول به دلیل صرفه جویی در وقت و هزینه را به شما پیشنهاد می دهیم. اگر شخصا تصمیم به یادگیری زبان برنامه نویسی گرفتید و می خواهید طراحی سایت آموزشی خود را شخصا انجام دهید باید دقت کنید، برای انجام اینکار شما باید به زبان برنامه نویسی مسلط باشید و پروسه انجام و یادگیری این کار ممکن است کمی طولانی باشد.
اچ تی ام ال (HTML)  زبان برنامه نویسی است که به واسطه آن می توان قسمت های ظاهری وب سایت را طراحی کرد. این زبان برنامه نویسی از ارکان اصلی طراحی سایت می باشد. یادگیری این زبان بسیار راحت می باشد، شاید کمتر از ده روز زمان ببرد. زبان برنامه نویسی (CSS) زبان بسیار با اهمیتی در طراحی سایت می باشد. شما برای ظاهر دادن به سایت خود، باید از زبان های برنامه نویسی (HTML) و ((CSS استفاده کنید. در طراحی سایت هنگامی زیبایی سایت خود را می بینید با علاقه و پشتکار بیشتری به طراحی سایت ادامه خواهید داد. این زبان برنامه نویس پیچیدگی خاص خود را دارد و باید برای یادگیری آن کمی زمان گذاشت و به راحتی زبان (HTML) نیست. مدت زمانی که طول می کشد برای یادیگیری این زبان حدودا دو تا سه هفته می باشد. پس از یادگیری این دو زبان باید زبان برنامه نویسی تحت وب خود را انتخاب کنید که البته گزینه های زیادی برای انتخاب زبان برنامه نویسی سایت شما وجود دارد، که ما به شما (PHP)را پیشنهاد می کنیم. بسیاری از سایت های دنیا از این زبان برنامه نویسی ایجاد شده اند. امروزه نیز در کشور ما هم بسیاری از سایت هایی که مشاهده می کنید از این زبان برنامه نویسی می باشند و این زبان آینده و موقعیت شغلی مناسبی را پیش روی شما قرار خواهد داد.

 

فواید طراحی سایت آموزشی

از فواید طراحی سایت آموزشی می توان به کاهش هزینه ها اشاره کرد. این عمل باعث تمرکز بیشتر در قسمت رشد و پیشرفت در واحد کسب و کار خواهد شد. ایجاد کردن یک وب سایت برای موسسه های آموزشی، یک روش خوب برای کم کردن هزینه می باشد. دیگر فواید طراحی سایت آموزشی، می توان بازاریابی خوبی که می تواند، برای کسب و کار شما داشته باشد اشاره کرد. با کمک گرفتن از مبحث تخصصی سئو می توانید برای تبلیغ کار خود چه در بحث آموزش و چه در بحث بررسی نتایج و بهینه ساختن سایت خود از آن استفاده کنید. قابل دسترس بودن و سهولت در دسترسی به اطلاعات سایت آموزشی از فوایدی است که سایت آموزشی می تواند داشته باشد. کاربران می توانند در منزل یا محیط کاری خود از یک سایت دیدن کنند و بعد از خدمات و محصولاتی که سایت در اختیارشان قرار می دهد استفاده کنند. یا اگر قصد خرید از نقاط دور کشور را داشته باشند نیز این امر در فشردن چند کلید مقدور می باشد و به راحتی  انجام می پذیرد.
اینکه شما دارای یک وب سایت آموزشی باشید، باعث بالا رفتن اعتبار کسب و کار شما می شود. از طریق یک وب سایت شما با سرعت بیشتری می توانید در حوزه ی کسب وکار خود به شهرت برسید. از طریق سایت می توانید راحت ترخدمات مد نظر خود را ارائه دهید. می توانید در کنار هر بسته آموزشی توضیحی در مورد آن برای افزایش سطح آگاهی کاربران خود داشته باشید. یکی دیگر از مزیت هایی که ایجاد سایت می تواند داشته باشد مادام العمر بودن آن است. این موضوع به این معنی است که در مقایسه با هزینه ای برای تبلیغات می دهید، تبلیغات برای مدت محدودی وجود دارند. اما وب سایتی که برای شما طراحی شده باشد مادام العمر می باشد.

 

هدف از داشتن سایت آموزشی

داشتن سایت آموزشی به این هدف ایجاد شده است که بتوان از طریق آن کلاس های مجازی و به صورت آنلاین را مدیریت کرد. سایت های آموزشی می توانند در هر ساعت شبانه روز و در هر موقعیت مکانی پذیرای مخاطبان و خدمات دهی باشند. امکاناتی که سایت ها آموزشی آنلاین و مجازی در اختیار مخاطبان خود می گذارند با کمترین هزینه و بدون اتلاف وقت اتفاق می افتد. به غیر از وقتی که برای جذب مخاطب و کاربر برای سایت آموزشی می شود باید، سایت شما طوری باشد که هم مخاطبان قدیمی و هم مخاطبان جدید سایت شما بتوانند با موسسه آموزشی شما ارتباط بگیرند و خدمات استفاده کنند. اما خب مهم ترین هدفی که در طراحی سایت آموزشی وجود دارد، آموزش دادن به افراد می باشد که با توجه به موضوع آموزشی که سایت شما دارد، می تواند متفاوت باشد.

 

طراحی سایت آموزشی

 

ویژگی های یک وب سایت

برای ایجاد یک وب سایت آموزشی، باید به برخی از ویژگی هایی که باید یک وب سایت داشته باشد دقت کرد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. یکی از این ویژگی ها، هر چه گزینه های مشابه و انتخابی برای کاربر بیشتر باشد باید زمان بیشتری کرابر در اختیار بگیرد تا از بین گزینه های موجود یک مورد را انتخاب کند و ممکن است دچار سردرگمی شود. مورد بعدی، کاربران وقت خود را در بسیاری از سایت ها می گذارند به همین علت سعی نکنید یک تغییر ناگهانی در سایت خود ایجاد کنید یا باعث کم بودن امکانات در دسترس کاربران شوید.  این امر موجب نارضایتی مخاطبان شما از سایت می شود. سعی کنید المان ها و مواردی که با هم یکسان می باشند را متفاوت با هم قرار دهید به طوری که تفاوت آنها بارز باشد و مخاطب بتواند محصولات  را از هم تشخیص دهد. مغز انسان می تواند به راحتی موارد اول و آخر لیست ها را به خاطر بیاورد، پس سعی کنید بهترین موارد سایت خود را اول و آخر سایت قرار دهید.
طراحی سایت سازگار با گوشی یکی دیگر از نکاتی است که باید به آن توجه کرد. معمولا به دلیل سختی در استفاده از لبتاب و تبلت ها دیگر سعی می شود از گوشی های موبایل برای وب گردی استفاده شود. سایت ریسپانسیو سازگار با انواع نمایشگرها می باشد و به دلیل آنکه امروزه از تلفن های همراه در استفاده از سایت ها بیشتر استفاده می شود باید سایتی را طراحی کرد که قابلیت ریسپانسیوی داشته باشد. اغلب طراحی این سایت ها برای افرادی که قصد آموزش مطلبی دارند مثل آموزشگاه ها و اساتید و شرکت های خصوصی و تمامی افرادی که مهارتی را دارند و می خواهند در جهت کسب درآمد از مهارت خود از طریق سایت اقدام به آموزش کنند. از دیگر ویژگی های وب سایت آموزشی طراحی متناسب با فضای درسی و آموزشی می توان این موارد را نام برد: دسته بندی برای دروس، معرفی دوره‌های اتمام یافته، در حال برگزاری، امکان برگزاری کلاس مجازی، برگزاری امتحانات به صورت آنلاین، ثبت نام و پرداخت شهریه به صورت آنلاین و آنی، زمان بندی شروع و اتمام دوره‌ها، معرفی اساتید و دانشجویان ممتاز، بخش وبلاگ، بخش اخبار آموزشگاه، پنل پیامکی.

 

تعرفه طراحی سایت آموزشی

هزینه ای که برای سایت در نظر گرفته می شود، همگی بستگی به این دارد که سایت شما دارای چه امکاناتی و خدمات و و یژگی هایی خواهد بود. در مورد هزینه موارد زیادی در تعیین آن سهیم هستند. هزینه ای که برای طراحی سایت پرداخت می شود از تبلیغ به اشکال دیگر متفاوت و به صرفه تر برای شما خواهد بود. شرکت هیرکانا با داشتن کادر مجرب و با هدف پیشرفت  شما در حال تلاش برای دادن خدمات بهتر با هزینه کمتر و کیفیت بسیار بالا تر در طراحی سایت و خدمات رسانی می باشد.

 

سفارش طراحی سایت آموزشی

اگر بخواهید کسب و کار خود را به شرکت متخصص درحوزه برنامه نویسی بسپارید، باید به برخی نکات توجه کنید. باید برای طراحی سایت منحصر به فرد کسب و کار خود، میزان انتظاراتی که از سایت دارید را برای شرکت مشخص کنید. مورد دیگری که باید تعیین شود میزان وجه قابل پرداخت شما و بودجه ای که برای طراحی سایت آموزشی خود در نظر گرفته اید باید به چه میزانی باشد. شرکت طراحی سایت هیرکانا با در نظر گرفتن تمامی این موارد می تواند در ساخت و طراحی و ایجاد سایت مورد تایید شما را همراهی کند.

 

بهترین شرکت طراحی سایت آموزشی

برای انتخاب یک شرکت مناسب برای طراحی سایت خود باید به ویژگی هایی که شرکت باید دارا باشد دقت کنید. داشتن نمونه کارهای قوی کوچک یا بزرگ، نشانه ی وجود کادر مجرب با خلاقیت در طراحی سیستم ها می باشد. با دیدن نمونه کارهای یک شرکت طراحی سایت می توان از نقاط ضعف و قوت آن به خوبی آگاه شد. بهینه سازی کردن سایت برای موبایل نیز از مواردی است که باید شرکت در طراحی سایت شما در نظر بگیرد، زیرا باعث بالا رفتن رتبه سئو شما خواهد شد. از جمله موضوعات مهم در طراحی سایت، داشتن پشتیبانی قوی می باشد.

 

نتیجه گیری

برای طراحی سایت آموزشی، شما می توانید به دو روش سایت را ایجاد کنید. شما می توانید با کمک گرفتن از شرکت های طراحی سایت، سایت مد نظر برای کسب و کار خود را ایجاد کنید. روش دوم هم یادگیری زبان های برنامه نویسی برای تولید سایت می باشد که همانطور که می دانید این روش زمان بر می باشد. در روش اول هم در زمان و هم در هزینه می توان صرفه جویی کرد. از فواید طراحی سایت همانطور که گفته شد در کاهش هزینه ها و تمرکز بر روی پیشرفت عملکرد شرکت و سهولت در دسترسی به اطلاعات سایت نیز از فواید طراحی سایت می باشد. داشتن سایت برای هر کسب و کاری مورد نیاز می باشد و باعث افزایش اعتبار شما می شود. هدف ایجاد سایت آموزشی این است که بتوان کلاس های مجازی و آنلاین را در دسترس مخاطبان و کاربران  خود قرار داد. یکسری ویژگی هایی که در وب سایت شما باید وجود داشته باشد، این است که اگر در موارد انتخابی مشابهت زیادی قرار دهید، قدرت انتخابی کاربران شما پایین می آید. از موارد دیگری که باید به آن توجه کرد، تغییر ندادن ناگهانی در سایت و موجود نبودن برخی از کالاهای سایت که موجب نارضایتی در مشتریان می شود. قیمت طراحی سایت آموزشی بستگی به امکاناتی است که سایت سفارش داده شده ی شما دارا می باشد و براساس این امکانات هزینه آن سنجیده می شود. برای اینکه شما بتوانید تشخیص دهید که چه شرکت های برنامه نویسی می توانند در حوزه ی تخصصی خود عالی عمل کنند، باید به نکاتی توجه کرد مثل نمونه کارها و روزمه شرکت که معمولا در سایت شرکت قابل مشاهده می باشد و گویای همه چیز است.