طراحی سایت خبری و خبرگزاری

طراحی سایت خبری، طراحی سایت خبرگزاری میتواند به دو گونه باشد که توسط شرکت طراحی سایت هیرکانا انجام می شود.

1- طراحی اختصاصی سایت خبری :

طراحی سایت خبری به این صورت خواهد بود که مجبوعه ی خبرگزار مامی خبرها و وقایع را بصورت دسته اول به کمک تیم خبرگزاری جمع آوری و درج در سایت می شود. در طراحی اختصلاصی سایت خبری تمامی بخش های وب سایت بصورت کاملا اختصاصی و شخصی مطابق با سلیقه ی مشتری انجام می شود. کاربران به تمامی بخش ها دسترسی داشته و می توانند محتواگزاری نمایند. ویدئو و تصویر و پادکست را آپلود نمایند.

 

2- طراحی سایت خبرگزاری و پورتال خبرگزاری

در این نوع از طراحی سایت ها کارفرماها ضمن خریداری کردن اصل سورس کد، که قابلیت کرال کردن سایت های خبری را دارد قالب اختصاصی خود را سفارش می دهند و یا اینکه با همان قالب اولیه سفارش سایت خبری خود را نخایی می کنند و طراحی سایت خبر خود را راه اندازی می کنند. شرکت طراحی سایت هیرکانا، اسکریپت خبری خبرینو را کد نویسی کرده که مناسب کسانی هست که قصد وب سایت خبری داشته باشه که از سایت های خبری معتبر مثل ایسنا، خبرگزاری فارس و... خبرهای آنها را خوانده و در سایت شما منتشر کند. اسکریپت خبری خبرینو این قابلیت را برای شما مهیا می کند.

 

چرا طراحی سایت خبری؟

در گذشته افراد برای دریافت اطلاعات و اخبار روز دنیا از روزنامه های کاغذی و یا مجلات خبری استفاده می کردند. ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی و افزایش استفاده از ابزارهای دیجیتال مثل موبایل، تبلت و لب تاپ دیگر مانند گذشته به سراغ روزنامه یا مجلات کاغذی نمی روند و به جای آن از سایت های خبری استفاده می کنند. که البته در حال حاضر دسترسی به یک سایت خبری از طریق فضای مجازی بسیار ساده تر از دسترسی به روزنامه یا مجله خبری کاغذی می باشد. ولی باید به این نکته توجه داشت، همانطور که تعداد روزنامه ها و مجلات خبری کاغذی بسیار زیاد بود، تعداد سایت های خبری هم بسیار زیاد هست و این نکته توجه طراحان را به سمت اسکریپت سایت خبری می کشاند. حال برای اینکه سایت خبری که ما راه اندازی می کنیم پربازدید باشد باید به یک سری نکات توجه کنیم که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

 

چگونه سایت خبری حرفه ای راه اندازی کنیم؟

هدف از طراحی و راه اندازی سایت خبری حرفه ای اطلاع رسانی عمومی خبرهای لحظه ای با سرعت بالا و در دسترسی آسان به اخبار می باشد. البته از این نکته نباید غافل بود که زیبایی و پیچیده نبودن یک سایت خبری و دسترسی آسان به آرشیو اخبار یکی از آیتم های مهم در جذب مخاطب و یا کاربران می باشد. برای رسیدن به این منظور باید در ابتدای کار با یک تیم خبره و حرفه ای و متعهد مشورت کرد تا از نکات و ویژگی های مهم و اساسی که باید برای طراحی هر سایت خبری در نظر گرفت، آگاه شوید.
برخی از این ویژگی ها عبارتند از:
- استفاده از قالب های سبک و کم حجم
- سرعت
- بروز رسانی اخبار
- فونت و سایز قلم
- ساعت و تاریخ دقیق خبر
- امنیت
- استفاده از اسکریپت های سایت خبری
- استفاده از تصاویر، ویدیو ها و فایل ها و...

علاوه بر اینکه هر سایت خبری باید یک سری ویژگی هایی را دارا باشد باید امکاناتی را برای راحتی کاربران خود فراهم کند که این امکانات باعث جذب کاربر و مخاطبان خاص خود می شود و هرچه امکانات بیشتر، بالطبع کاربران و در نهایت بازدید بیشتر می باشد.

 

اسکریپت سایت خبری چیست و چه امکاناتی را به کاربران ارائه می دهد؟

 

برخی از امکانات یک سایت خبری پربازدید:
- دسته بندی صحیح و منظم
- دسترسی آسان و سریع به دسته های اخبار
- قابلیت چند زبانه بودن
- دسته بندی اخبار پربازدید و مطالب ترند
- داشتن باکس اخبار بازار سکه
- داشتن باکس اخبار ارز
- ارائه اخبار خودرو
- داشتن بخش ویژه جهت نمایش اخبار بازار روز دنیا
- امکان ثبت نام کاربران و ایجاد دسترسی برای کاربران
- قابلیت داشتن چند نویسنده
- ارائه آمار بازدید سایت
- امکان دسترسی های متفاوت به خبرنگاران و نویسندگان
- استفاده از باکس ارتباط با روابط عمومی
- قابلیت ارسال اخبار به وسیله ایمیل به اعضای سایت
- داشتن آرشیو منظم
- امکان انتشار اخبار و مطالب در شبکه های اجتماعی
- امکان جستجوی ساده و پیشرفته
- داشتن اسلایدر خبری
- استفاده صحیح از کلمات کلیدی اصلی
- اختصاص بخشی برای نظرات کاربران
- و...

در این دنیایی که دائماً تکنولوژی در حال پیشرفت هست پس چه بهتر که ما هم با این تکنولوژی همسو شویم و از امکانات روز دنیا بهره ببریم. شرکت هیرکانا با بهره گیری از توانمندی و تخصص تیم خود قادر به طراحی سایت های مختلف و همچنین مشاوره در این زمینه و طراحی و ارائه اسکریپت های مختلف مانند اسکریپت سایت خبری برای راحتی شما مشتریان عزیز می باشد.