طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو ، اولین گامی است که در راستای برند سازی (برندینگ) و هویت بخشی به برند و کسب کارتان باید به درستی و صحیح انجام شود. به این دلیل که لوگو ویترین وب سایت شما بوده و هرچه طراحی لوگوی شما زیباتر و حرفه ای تر و شایسته ی کسب و کار شما انجام شود، در حقیقت گام اول در راستای برند سازی و طراحی وب سایت ، محکم و قوی برداشته اید.

اگر لوگوی کسب و کار یا شرکتی بصورت هدفمند و متناسب با محصول طراحی شود، و محصول تولید شده از لحاظ رقابتی موجود و البته قوی باشد، لوگوی طراحی شده یک دارایی با ارزش برای شرکت مبدل خواهد شد. لوگوهایی همچون بنز، مک دونالد، آدیداس و... نمونه هایی ازین دست هستند. اما یک لوگو چگونه به کسب و کارها هویت می بخشد، اهمیت طراحی لوگو چیست؟ و... در اینجا مسائلی که به بهبود کیفیت لوگو و تکنیک هابی که برای طراحی لوگو حیاتی و کلیدی است را برای شما علاقمندان آورده ایم، با ما همراه باشید.

 

لوگو چیست؟

لوگو چیست؟

لوگو یا آرم، که در زبان انگلیسی بصورت LOGO نوشته می شود، عنصری گرافیکی است که متشکل از المان ها ی مختلفی از جمله : حروف، اشکال تصویری بصورت مجزا یا ترکیبی بصورت شکل و رنگ های مختلف طراحی می شود. که با بوجود آمدن شرکت های مختلف، لوگوهای متنوع و مختلفی هم طراحی و ساخته شده اند. با ما تا پایان مقاله همراه باشید تا متوجه بشید، لوگو چیست و با پارامترهای لازم برای داشتن یک طراحی حرفه ای لوگو رانشان دهیم. نمونه لوگوهای شرکت های مختلف را  تشرح خواهیم کرد و در پایان برای قیمت طراحی لوگو راهنمایی خواهیم کرد.

 

لوگو چیست؟ و چرا باید لوگو طراحی کنیم؟ کاربرد داشتن لوگو برای کسب و کارمان چیست؟

لوگو می تواند ترکیبی از نوشته و تصاویر باشد. که بر حسب سلیقه، اتفاق، پیشزمینه فکری و یا علم به طراحی لوگو ویا خیلی مسائل دیگه طراحی می شود.باید قبول کنیم که اگر کسب و کارمان برایمان مهم است، و آینده نگری کرده ایم برای آن، در نتیجه یک لوگوی خوب می تواند برای شرکت شما اساسی ترین نیاز باشد. لوگوی شما، در یک نگاه کوتاه به مشتریان می گوید که شما چه کسب و کاری را انجام می دهید، و چقدر در کار خود حرفه ای هستید. این مفاهیم گسترده و مهم، تنها میتواند در پیکسل، پیکسل یک لوگوی حرفه ای نهفته باشد و به کاربران خود نمایش دهد.
 

طراحی لوگو

طراحی لوگو :

با همه این مسائل شاید بازهم برای شما سوال پیش بیاید که نشان یا لوگو چیست؟ و برای طراحی لوگو حرفه ای چه عوامل و مسائلی را باید رعایت کرد و لوگو در نگاه اول نشان دهنده ی چه جیزی باشد. یک طراح لوگو، که طراحی لوگوی یک شرکت را برعهده می گیرد، در ابتدا باید مشتری خود و حوضه ی کسب و کار آن را خوب بشناسد. تا در طراحی لوگو المان، رنگ، حروف، تصویر و یا نوشته ای را که بکار می بندد متناسب و کاربر پسند باشد. ما بطور مفصل برای شما تشریح می کنیم که لوگو به چه چیزی نیاز دارد. و برای داشتن یک لوگوی خوب می بایست که چه پارامترهایی را رعایت کرد. اما پیش از آنکه مفصل بیان نماییم باید بگوییم که زیبایی در سادگیست. و اگر به لوگوی شرکت ها یا برندهای معتبر جهانی بنگرید متوجه می شوید که ساده بودن، اصل اساسی در زیبایی لوگو ها می باشد. مانند لوگوی شرکت های : اپل، توییتر، لینکدین و... .

 

طراحی حرفه ای لوگو :

طراحی حرفه ای لوگو، یعنی اینکه طراحی لوگو شناخت کافی و وافی نسبت به خواسته ی کارفرما و حوضه ی کسب و کار سفارش دهنده دارد. بگونه ای که لوگوی طراحی شده پیام درستی را به مخاطبان خود القا نماید. ما در گروه فنی و مهندسی هیرکانا برای تحقق نیاز شما به بهترین نحو با طراحی حرفه ای لوگو متناسب با نیاز و خواسته ی شما، آن  را انجام خواهیم داد. باید قبول کنید که لوگوی حرفه ای به کسب و کار شما هویت می بخشد و اصلا اهمیتی ندار که محصولات با کیفیتی دارید و یا شرکت خوبی هستید یا خدمات عالیی ارائه می دهید. اگر مجموعه شما لوگوی مناسب و درخوری نداشته باشد، و با کمی اغماز می توانیم بگوییم که  ممکن است که محصولات یا خدمات شما آن بازخورد مناسب را از مشتربان خود دریافت نکنند. شرکت شما با مشکل رو به رو خواهد شد. ما در هیرکانا ابتدا مطالعه کامل و دقیقی میکنیم و طراحی لوگو را متناسب و بر اساس هدف گذاری هایی که می کنیم، انجام می دهیم. و بدین صورت مطمئن خواهیم شد که لوگوی طراحی شده دقیقا همان چیزی خواهد شد که مدنظر مشتری است.

 
طراحی حرفه ای لوگو مبتنی هدفمند

ما در هیرکانا پیش از اینکه طراحی لوگو را شروع کنیم. ابتدا طی جلسه ای که بصورت رو در رو با مشتریان داریم. از جهت دهی ذهنی آنها، و علایق آنها متوجه می شویم. و اگر از طرحی یا ایده ی خاصی علاقمند باشند آن را از آنها می خواهیم. و پس از اینکه تمامی صحبت ها انجام پذیرفت . هدف گذاری جهت انجام پرژه شروع خواهد شد. تا نهایتا به طرحی جذاب و ایدال متناسب با نیاز مشتری برسیم. بدین شکل، لوگوی طراحی شده کاملا هدفمند و در جهت علاقه مشتری طراحی خواهد شد. و از طرفی لوگوی طراحی شده برای کسب و کار عملکرد بالایی داشته باشد.

طرح نهایی که تقدیم مشتری می شود، مشتریان را با دیدگاه جدیدی نسب به کسب و کارشان مواجه می سازد. هیرکانا به عنوان متخصص طراحی لوگو، هدفش مواجه ساختن شما با این شرایط جذاب و ایدال است. تا با قرار گرفتن در مسیر درست، بالاترین احتمال موفقیت را داشته باشید. طراحی لوگو باید بگونه ای باشد که در عین زیبایی، هدفمند نیز باشد. تا دستابی به اهداف را برای صاحبین کسب و کار محقق سازد. که در بسیاری از شرکت های طراحی لوگو فقط و فقط بر طراحی لوگو بصورت زیبا بسنده می کندد! اما ما در هیرکانا خدمات بسیار ارزشمندی را ارائه می دهیم. و مطمئن هستیم  رضایت 100درصدی شما را جلب خواهیم کرد. و سبب می شود تجارت شما سود بیشتری کسب کند.

 

چگونه یک لوگوی حرفه ای طراحی می شود؟

5 گام برای طراحی حرفه ای لوگو کسب و کارتان

در این بخش گام به گام مراحل طراحی حرفه ای لوگو را تشریح می کنیم:

گام اول: تحقیق و رسیدن به شناخت درست ودقیق درباره حوضه کسب و کار مشتری

پیش از آنکه در هر زمینه ای ورود بکنیم و دستبه کارشویم. برای رسیدن به موفقیت مستلزم آن است که شناخت و آگاهی خود را کامل نماییم. برای تکمیل این بخش چند مورد را باید انجام دهیم :
1-    جلسه ای که با مشتری بصورت حضوری برگزار می شو. و از لحاظ فکری با او هم سو می شویم.
2-    بررسی رقبا واینکه لوگوی

جلسه ی با کارفرما آنقدر مهم است که برای ما روشن می سازد که چه در ذهن او میگذرد و گاها متوجه می شویم که برای بعضی از مشتریان ساختمان شرکت آنها مهم است، بعضی از مشتریان گذشته آنها و بعضی ها هم خدمتی که انجام می دهند و... در کنار این پرسش و پاسخی که صورت می گیرد، چند دستاورد مهم دیگر هم برای مشتری حاصل میشود، اینکه: مشتریان به اهمیت کسب و کار خود بیشتر پی می برند. و تفاوت های میان کسب و کار خود و رقبا را بخوبی درک می کنند. که این اتفاق برای هر کسب و کاری می تواند رخ بدهد، اما برای کسب و کار های نوپا بیشتر که علاوه بر انگیزه، سبب می شود که درک کنند دربازار خودشان، در کجا قراردارند و چه تلاشی برای کسب موفقیت دو چندان باید بکنند.
لوگوی طراحی شده باید خاص و برای مشتری رضایت بخش باشد. چرا که این مشتری است که شب و روز با آن لوگو سروکار دارد و بخش اصلی از کسب و کارش را پوشش می دهد. پس باید برای اینکه ضمن خاص بود تفاوت ایجاد کنیم می بایست که همه ی ایده ها راجمع کرده و فکر کنیم تا لوگویی طراحی کنیم متفاوت با رقبا باشد و در عین حال که انتقال مطلب را به درستی انجام می دهد، می بایست که مشتریان را به سمت اشتباهی انحراف ندهد.

 
گام دوم : ارائه ی طرح های اولیه

پس از رسیدن به جمع بندی در گام اول تیم طراحی لوگو دست بکار شده و نهایتا پس ازصرف زمان مقرر در زمان انجام قرارداد سرپرست تیم طراحی لوگو هیرکانا 3 طرح اولیه اسکچ شده را به مشتری ارائه میدهد. که پس از بررسی و انتخاب و ذکر موارد مورد بازبینی، نهایتا یک طرح به عنوان طرح نهایی برگزیده می شود. در نظر داشته باشید هرچه موارد و اصلاحات بیشتر باشد، مستلزم این استکه هزینه ی بیشتری نیز پرداختد.

گام سوم : اصلاحات

این بخش به مشتریان این فرصت را می دهد که موارد لازم جهت انجام اصلاحات را لیست کرده تا تیم طراحی لوگوی هیرکانا مطابق با نظر و سلیقه ی او اقدام نمایند. در قسمت اصلاحات نباید بگونه ای باشد که کار تغییر محتوا پیدا کند، و این وظیفه ای است که بردوش سرپرست تیم طراحی لوگو می باشد. اما در هر صورت اصلاحات فرصتی است که لوگوی انتخابی خود را تغییرات آنرا اعمال نمایند.

گام چهارم : نهایی کردن و تحول کابه مشتری

پس از اینکه یکی ازطرح های اولیه به تایید رسید و ویرایش ها و اصلاحات انجام شد، نوبت به دیجیتال کردن طرح می رسد. دراین بخش به کمک نرم افزارهای گرافیکیمنجمله: فتوشاپ و ایاستریتور کار رابصورت دیجیتالی تبدیل کرده و نهایتا برای تحویل آن به مشتری، لوگوی نهایی شده را با فرمت های png و jpg و باکیفیت بالا تقدیم مشتری می نماییم. که بتواند برای هرجایی و هر اندازه ای ازجمله : به عنوان بنر در سایت، بعنوان چاپ بر روی تابلو سردر و... .

 

شرکت طراحی لوگو هیرکانا

شرکت طراحی هیرکانا در پی انجام اصولی تمامی کار خود، همواره بر رعایت این چهار گام استوار بوده تامبادا کاری تحوی مشتری بشود که اندکی در آن احساس نارضایتی باشد.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی لوگو چگونه میباشد؟ باید درنظر داشته باشیم که کارهای گرافیکی، خدماتی کاملا کیفی و سلیقه ای هستند. امکان دارد یک طرحی از دیگاه شخصی بسیار عالی و خوشایند باشد، اما از دیدگاه شخص دیگر نه اینگونه نباشد. وهمانطور که دربالا خوانیدم، عوامل زیادی هستند که بر قیمت طراحی لوگو موثر هستند. اگر با شرکت حرفه ای در زمینه طراحی همکاری کنید، قطعا محصولی را دیافت خواهیدکرد که عاشق آن خواهید شد. و با آن ارتباط عمیقی برقرار خواهید نمود. برای مطلع شدن از قیمت طراحی لوگو با مادر هیرکانا تماس بگیرید.

 

انواع لوگو

بطور کلی لوگو ها یا از نوع نوشتاری هستند  و یا تایپوگرافی ویا هم ترکیبی از این دو. بسه به اینکه سلیقه و تقاضا چگونه باشد، به آن صورت طراحی خواهد شد. و از آنجا که لوگوی کسب و کارشما چه در سایت، چه در کارت ویزیت و یا اینکه در مجموعه شما باشد، اولین چیزی است که نظر مخاطبین را بخود جلب می کند. باید برای انتخاب شرکت طراحی وسواس بخرج داده و آن را به درستی انتخاب نمایید. آیا دوست دارید که بهترین نوع لوگو را برای کسب و کار خود انتخاب کنید؟ در مقاله با انواع لوگو بیشتر آشنا شوید.

لوگو های مونوگرام یا نشانک :

لوگوهای مونوگرام یا طراحی لوگو حرف، طراحی آنها برپایه ی تایپوگرافی بوده و برای طراحی آن اصولی دارد که از چند حرف ساخته (معمولا یک تا دو حرف) و طراحی می شود. همانند LG . ساده سازی اصلی است که در طراحی لوگو بصورت مونوگرام رعایت میشود. بدین شکل که لوگو متشکل از حروف ابتدایی کلمات در صورتی که شرکت، نامی طولانی داشته باشد پیاده سازی وطراحی می شود. هرچه لوگو مختصر و مفید باشد. بهتر در خاطر خواهد ماند و این میتواند برگ برنده ای باشد برای کسب و کارها.

لوگو تایپ

این نوع از لوگوها کاملا با اسستفاده از نوشتار تولید می شوند. و تنها روی نام برندیا کسبو کار تمرکز دارد. مانند: vaio، گوگل و مواردی مشابه که در عکس زیر آورده شده. همانطور که مشاهده می کنید. تمامی لوگو ها اسم برند هستند. اما از لحاظ نوشتاری کاملا مبتکرانه و زیبا طراحی شده اند.

لوگو تصویری :

لوگوهای تصویری بگونه ای هستند که طراح لوگو، با استفاده از مفاهیم انتزاعی و اشکال ساده  به طراحی آن می پردازد. مانند لوگی شرکت اپل و یا شرکت فایرفاکس. لوگوهای تصویری بگونه اس دیزاین می شوند که برند به تنهایی قابل تشخیص بوده. یکی از مزایای سبک طراحی لوگو تصویری این است که هر کسیدرهر نقطه ازجهان آنرا به سادگی درک میکنند. و با دیدن لوگو سریعا متوجه میشوند که چه فلسفه ای دارد و هدف و رسالتش چیست.
 

نشان یا لوگو ترکیبی یا لوگو تلفیقی (لوگو نشان + لوگو تایپ)

لوگوی ترکیبی یا لوگوی تصویری، متنی : این لوگوها بصورت ترکیبی از تصویر و متن بصورت خلاقانه ادغام شده ساخته می شوند. که نهایتا تصویری متمایز ایجاد می کنند. و در آینده به شما این امکان را می دهند که در موقعیت های مختلف بتوانید به طور انحصاری از یک نماد استفاده کنید و لازم نباشد همیشه نام خود را درج کنید. و این لوگوها ساده تر از یک علامت تصویری هستند. به نوعی لوگ ترکیبی را میتوان جزء کامل ترین نوع طراحی لوگو محسوب کرد.

 

در طراحی لوگو چه فونت هایی استفاده می شود؟

نوشته و یا فونت در لوگو به انتقال هرچه سریعتر مفاهیم به مخاطب کمک شایانی می کند. فونتی که در طراحی حرفه ای لوگو بکاربرده می شود از نوع فونت های طراحی شده و اختصاصی است. و با فونتی کهدر طراحی کارت ویزیت، کاتالوگ و یا طراحی سایت کاملا متفاوت است. دلیل آن هم این است که هدف از طراحی لوگو با فونتهای خاص این است که می بایست رسالت تاثیر گذاری خود را بخوبی انجام دهد. و به خوبی در ذهن مخاطب ماندگار بماند.

 

چرا انتخاب فونت از اهمیت بالایی در طراحی لوگو برخوردار است؟

لوگوی شما نشان دهنده یشخصیت کسب وکار شماست. ازاین جهت انتخاب فونت برای طراحی لوگوی ازاهمیت بالایی برخورداراست. چون بیننده با نگاهکردن به فونت برند شما را قضاوت می کند بنابراین توجه به نوع فونت لوگو که آیا شما را به اهدافتان می رساند و اطلاعات مورد نیازتان را به مشتریمنتقل می کند باعث ایجاد قضاوت های درست و مثبت از برند شما می شود.نوع فونت و حتی رنگ فونت ارتباط مستقیم با احساسات و منطق بیننده دارد و درواقع کار شما را به مشتری نشان می دهد.

حالت های مختلف فونت های لوگو

فونت های سریف
این نوع فونت ها بدلیل داشتن خط های تیره افقی و عمودی در انتهای حرف ها بیانگر احترام به مشتری است. نمونه ی این فونت را می توان در برندهای oman و Georgia یافت.
 فونت های بدون سریف
فونت هایی منظم ومدرن وکوچک و البته فاقد سرکش انتهای حرف

فونت های نوشتاری
فونت هایی ساده و زیبا بگونه ای که شما بادیدن این فونت تصور میکنید با خودکار نوشته شده اند.

 

در طراحی لوگو از چه فونت هایی می توانیم استفاده کنیم؟
اگر بخواهید فارسی بنویسید پیشنهاد ما به شما :
1-    ایران سنس
فونت ایران سنس (سن‌سریف) رامیتوان از جمله فورنت های محبوب و پرطرفدار در سال های اخیر دانست. که اکثرا طراحان جدیدترین طراحی‌های خود را به کمک این فونت انجام داده اند.

 

 

2-    لاله زار

فونت لاله زار


این فونت زیبا و جذاب دهه 40 – 50 سینمای ایران است که یادآور خاطرات زیبای آن ایام می باشد.

 

3-    هما

ونت هما

 

4-    یکان باخ

فونت یکان

 

5-    اردیبهشت

فونت اردیبهشت

و اگر هم بخواهید که از فونت های انگلیسی استفاده نمایید پیشنهاد ما به شما :

1-    FF DIN
فونت استاندارد اداری و رسمی کشور آلمان

2-    Gilroy
این فونت با ویژگی های هندسی، مینیمال و بدون سریف می باشد.
3-    proxima Nova
4-    brandon Grotesque
این فونت زیبا جز فونت های بدون سریف میباشد. و با گرد بئدن لبه های آن سبک مدرنی هم به آن داده. شکل این فونت هندسی بوده بوده کهسبب راحت تر شدن خوانایی آن نیز می شود.
5-    Mont
مناسب جهت استفاده در تیترهای بزرگ در طرح های گرافیکی و وب سایت ها
6-    Avenir Next Pro
7-    Cera pro
8-    Panton
9-    TT Commons
10-    Muse Sans

از چه فونت هایی نباید استفاده کرد
1-    فونت ها نباید آنقدر نازک باشند که کاررا برای طراحان با مشکل مواجه نمایند. مانند : Impact
2-    نباید مشگلی در نوشتن حروف آنها داشت. مانند ایران نستعلیق و The sans basic  در نوشتن Q
3-    Comic sans
4-    Helvetica
5-    Papyrus
6-    Bradly Hand


حال با مطرح شدن این مسائل، سوال پیش می آید که چه فونتی مناسب کسب و کار ما است؟

بهترین فوت برای طراحی لوگو کسب و کارم کدام است؟
انتخاب فونت لوگو باید بگونه ای باشد که به شخصیت و پرستیژ کاری شما بیاید. بنابراین فونتی را انتخاب کنید که با آنچه که شما می خواهید به مخاطب القا کنید منطبق باشد. انتخاب فونت لوگو نباید تقلیدی باشد، ازطرفی دیگر نباید به گونه ای باشد که مخاطب به محض دیدن لوگو به یاد یک لوگوی دیگر بیافتد.

اندازی یک لوگو چقدر باید باشد؟

علم و دانستن اینکه تصاویر یا لوگوی خودتان رابا چه اندازی در سایت، نرم افزارها یا شبکه های اجتماعی قراردهید.از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکهشاید لازم باشد شما لوگو را بخش url وبرای قسمت favicon بخواهید ویا برای بخش پروفایل یا کاور سایت یا اسلایدر. ازآنجا که اندازه ی لوگو تحت هر شرایطی، نباید خوانایی خود را از دست بدهد. برای اینکه شکل و جهت خود را از دست ندهد می بایست که استاندارد اندازه و ابعاد محل قرار گیری لوگو در شبکه ها ی اجتماعی، سایت ها و... را در نظر بگیریم. سایت و شبکه های مجازی زیادی وجود دارند که هرکدام استاندارد تعریف شده ی خودشان را دارند. از آنجا که حضور و شرکت در شبکه های اجتماعی علاوه بر اینکه بر سئو سایت موثراست برفروش شماهم نیز تاثیرگذاراست. از این جهت و به منظور کمک به شمادر جهت بهینه سازی لوگو، راهنمای اندازه قرار گیری لوگو درسایت ها وصفحات مختلف رابرای شمابطور مفصل لست کرده ایم.

شما می بایست که کسب و کار خود را با لوگوی خود در شبکه هایی اجتماعی از جمله :
اینستاگرام
فیسبوک
توییتر
لینکدی
پینترست
یوتیوب و...
بگذارید. هر کدام اندازه استاندارد خود رادارد. اما برای اینکه از کیفیت لوگوی شما کم نشود و بخوبی نمایش داده شود. باید ابعاد و اندازه ی استاندارد جایگذاری لوگو در هر یک از این شبکه ها را خوب بدانیم. بطور کلی بهترین شرایط استفاده از لوگو در بخش پروفایل شبکه ها اجتماعی، فرمت png و با ابعاد اندازه ی مربعی می باشد.

ابعاد و اندازه لوگو برای فیس بوک

سفارش طراحی لوگو

تصویر اکانت کاربر (پروفایل) که در این قسمت لوگوی کسب و کارها قرار داده می شود : بصورت مربعی و ابعاد 180 در 180 پیکسل
عکس کاور بصورت مستطیل با ابعاد : 312 در 820 پیکسل
تصویر مربوط به انشار پست هادر فیسبوک : 1200 در 620 پیکسل
تصویر مربوطبه تبلیغات (تصویر پستهایی که برای دوستانارسال می شود) : 1200 در 628 پیکسل

 

طراحی لوگو برای اینستاگرام

اندازه تصویر لوگو برای اینستاگرام

اندازه تصویر در پروفایل : 110 در110 پیکسل در حالت موبایل و 180 در 180 پیکسل در حالت نمایش دسکتاپ
اندازی استوری : 1080 در 1920 پیکسل
اندازه ی ابعاد تصاویر در پست ها: 1080 در 1080 پیکسل
اندازه ابعاد تصاویر در حالت عرضی : 1350 در 1080 پیکسل

 

طراحی لوگو

اندازه ابعاد تصویر لوگو در توییتر

 اندازه تصویر پروفایل : 200 در 200 پیکسل
اندازه تصویر کاور : 1500 در 500 پیکسل
اندازه تصور به اشتراک گذاشته شده : 1024 در 512 پیکسل
اندازه تصور لینک  بهاشتراک گذاشته شده : 520 در 254 پیکسل

اندازه ابعاد لوگو در یوتیوب

اندازه تصویر پروفایل : 800 در 800 پیکسل
اندازه تصویر کاورصفحه کانال : 2560 در 1440 پیکسل

 

اندازی لوگو در لینکدین

اندازه ابعاد لوگو در لینکدین :

 اندازه تصویر پروفایل : 400 در 400 پیکسل
اندازه تصویر کاور پس زمینه صفحه : 1584 در 396 پیکسل

ابعاد لوگو برای استفاده در  تلگرام

تصویر پروفایل: 512 در 512 پیکسل
تصاویر پست ها: بصورت مربعی و حداقل 100 در 100 پیکسل و حداکثر 1280 در 1280 پیکسل

 

برای طراحی حرفه ای لوگو چه اصولی را باید رعایت کرد؟

1-طراحی هرچه ساده تر لوگو
هرچه لوگوی شما ساده تر باشد، سریعتر به رسمیت شناخته میشود و البته که بهتر هم در ذهن  ها ماندگار می شود. هرچه لوگو ساده تر باشد، انتقال مفهوم آن سریعترخواهد بود و مخاطب را گمراه نخواهد کرد. از طرفی دیگر هرچه لوگوی شما ساده تر باشد، انتعطاف پذیری بیشتری برای استفاده کردن آن بدون آنکه جزئییات لوگو ضایع شود در حالت های مختلف داشته و دست ما برای استفاده کردن جهت کاربردهای مختلف در ابعاد و اندازه های متفاوت را خواهید داشت.

2 سعی کنید لوگویی متفاوت طراحی کنید
لزومی ندارد که مثل همه ی داندان پزشکان شما هم در لوگوی تان از دندان استفاده کنید. این جسارت را داشته باشید همانند شرکت اپل از لوگویی طراحی کنید که هیج ارتباطی با کسب و کارتان نداشته باشد. همچون مدرسدس بنز.

3 طرح لوگو را انتزاعی طراحی کنید

4 در طراحی لوگو حس خوب برای مخاطبان ایجاد کنید

همچون آمازون، دیجی کالا با طرحی لبخند بروی لویتان به مخطبانتان حس خوب القا کنید.

5 فونت روی لوگو را با وسواس انتخاب کنید

6 با طراحی فونت، لوگوی خودتان را منحصر بفرد کنید

7 استفاده از فضاهای منفی در طراحی لوگو

طراحی لوگو - تخت شدن لوگو

8 درطراحی لوگو مدرن و بروز باشید

اگر طراحی لوگوی شما بروز باشد، در نظر مردم سریعتر مورد پذیرش قرار گرفته. ما می بینیم که مدرن شدن و بروز شدن به حدی شده که حتی شرکت های بزرگ هم دستبه تغییر لوگوی طرح قبل خود شده اند. برای مثل شرکت های بزرگی همچون میکروسافت، گوگل و ای بی ، شرکت های هستند که طی تغییر و تحولی، لوگوی خود را ازحالت چند بعدی، به تخت تغییرداده اند.

 

طراحی لوگو حرفه ای

9 متناسب بودن تمامی اجزای لوگو
اگر اصول معماری در تمامی بخش های لوگو بدرستی و متناسب اجرا شود، می تواند این جذابیت را اجرا کند که به خوبی در ذهن بماند. شما به دقت در لوگوی پپسی نگاه کنید. انهناهایی که در خطوط لوگو وجود داردرا می توان در فونت هم مشاهده نمود.

10 مخاطب شناس خوبی باشید
مخاطب شناسی، ویژگی بارزی اسنت که یک طراح لوگو باید داشته باشد. شما باید شناخت کافی از مشتری خود داشته باشید تا به یک درک درستی از خواسته ی آن برسید.

انواع خدمات طراحی لوگو در هیرکانا

○ طراحی لوگو نشان  (تصویری)
○ طراحی لوگو تایپ (نوشتاری)
○ طراحی لوگو ترکیبی
○ طراحی لوگو پیکتوگرام
○ طراحی لوگو صنعتی
○ بازسازی لوگو
○ بازطراحی لوگو

 

نمونه طراحی لوگو

شرکت طراحی لوگو هیرکانا در راستای طراحی لوگو، توانسته رزومه بسیار خوبی و قابل قبولی را برای مشتریان خود ارائه دهد. و باسابقه ای درخشان  در اصناف مختلف و سلیقه های متفاوت،  کارهایی عالی را به مشتریان  خود ارائه داده. خدمات طراحی لوگو یکی ازموارد ابتدایی و اولیه در برندسازی کسب و کارها می باشد. و بسیاری از کسب و کارها از همان بدو تاسیس و راه اندازی کسب و مارخود، به مجموعه ی هیرکانا اعتماد کرده و طراحی لوگوی خود را به ما سپردند.
از آنجا که فرایند طراحی لوگو کاملا تخصصی بوده و نیاز به گرافیست های حرفه ای و خلاق و باتجربه و البته مهمتر از همه صبور دارد. ما در هیرکانا انواع نمونه لوگوهای طراحی شده توسط تیم گرافیک هیرکانا را در بخش نمونه کارهای طراحی لوگو قرار داده ایم تا با کیفیت و سطح طراحی لوگو در مجموعه هیرکانا بیشتر و بهتر آشنا شوید.

 

قیمت طراحی لوگو

شرکت های حرفه ای طراحی لوگو و طراحی آرم با استخدام طراحان زبده و کاربلد می توانند تمامی خدمات در زمینه طراحی لوگو یا طراحی آرم، طراحی کاتالوگ و یا بروشور را با بهترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه دهند. قیمت لوگو یا همان قیمت طراحی لوگو به نسبت نوع طراحی، نوع سلیقه مشتری و یا میزان حرفه ای بودن طراح، زمان انجام طراحی قابل تغییر است.
هزینه طراحی لوگو ، گستره قیمتی بسیار متنوع و زیادی دارد و بسیاری از عوامل بر روی قیمت طراحی لوگو موثر است. و از این رو هزینه سفارش طراحی لوگو از 150.000 تومان تا 1.500.000 تومان می باشد. که البته دلیل قیمت دهی بدین شکل، بخاطر کیفیت و وقتی که برای طراحی لوگو گذاشته می شود میباشد.
 قیمت طراحی لوگو تایپ از 500.000 تومان می باشد، طراحی لوگو تایپ به دلیل استفاده از تایپوگرافی و پیچیدگی هایی که دارد، طراحی آن قطعا مستلزم یک طراحی خلاقانه وحرفه ای دارد.

 

سفارش طراحی لوگو

اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو حرفه ای هستید. هیرکانا به عنوان شرکت طراحی لوگو، قطعا بهترین گزینه ی شما برای ساخت ویا سفارش طراحی لوگو برای کسب و کار شما میباشد. نمنونه کار داشتن شرکت های طراحی لوگو، این تضمین خاطر را می توانند بدهند که از توانمندی لازم برای انجام کار شما را خواهند داشت و سفارش طراحی لوگو خود را به آن بسپارید.

اگر به دنبال سفارش طراحی لوگو حرفه ای می باشید، هیرکانا می تواند بهترین گزینه برای انجام و طراحی یک لوگوی حرفه ای برای کسب و کار شما باشد. بیش از 98درصد افرادی که سفارش طراحی لوگو خود را به ما سپرده اند، در سر انجام کار، از لوگویی که برای آنها طراحی کرده ایم راضی و خشنود بوده اند.  شما به عنوان صاحب کسب و کار، سفارش طراحی لوگوی خود را، تنها باید به شرکت هایی بسپارید که از قبل نمونه های بسیار زیادی در طراحی لوگو داشته اند. این موضوع بخاطر این است که این شرکت‌ها، توانایی انجام و به اتمام رساندن سفارش لوگوی شما را به عالی ترین حالت داشته باشند.