طراحی سایت باشگاه ورزشی و بدنسازی

امروزه بیزنس هایی موفق ترند که حضور فعال در شبکه های اجتماعی دارند همچنین از یک وب سایت مدرن و حرفه ای مرتبط با کار خود برخوردارند. ورزش یکی از همین فعالیت هایی است که طراحی سایت می تواند در روند آن ضرورت داشته باشد ممکن است پیش خود سوال کنید که چگونه یک سایت ورزشی برای خود طراحی کنید؟
سامانه ورزشی و سرگرمی آنلاین همانند سایر سایت ها براساس نیاز جامعه به وجود آمده است. از دیرباز تا کنون ورزش در بین اقشار مختلف جامعه خصوصاً جوانان طرفداران خاص خود را دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و توانایی بشر در فراهم کردن امکانات، ورزش های مختلفی به دنیا معرفی می شوند. طراحی سایت ورزشی این امکان را به جوانان می دهد تا در مورد ویژگی های ورزش مورد علاقه ی خود بدون حضور در باشگاه های مختلف، اطلاعات لازم را کسب کنند. از طرفی قبل از ساخت سایت باشگاه ورزشی باید هدف خود را از داشتن آن مشخص کنید که این سایت می خواهد در جهت اطلاع رسانی و نقش خبری داشته باشد و یا حتی هواداران یک تیم ورزشی می توانند به کمک سایت از تیم خود بهره ببرند و یا می توانید یک سایت برای خدمات رسانی مثل ثبت نام کلاس و معرفی و انواع ورزش ها که غالبا توسط مربی مدیریت می شود و یا می تواند سایت شما مانند یک فروشگاه ورزشی باشد که هدف آن فروش لوازم ورزشی است. بنابراین به خاطر داشته باشید که طراحی سایت ورزشی بسیار حساس است زیرا هر کوتاهی و کم و کاست در سایت موجب عدم رضایت مخاطبان می شود زیرا سایت باشگاها باید قابل اعتماد و معتبر باشد. رعایت چه نکاتی در طراحی سایت ورزشی مهم است؟ سوالیست که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. با ما باشید.
در طراحی سایت ورزشی مسئله ای از اهمیت بالایی برخورداراست طراحی گرافیکی جذاب و متفاوت و البته کاربرپسند است. و وزنه ای است برای جذب بیشتر مشتریان. این موضوع تخصصی است که تیم هیرکانا بخوبی و به درستی ازعهده ی آن بر آمده...

طراحی سایت ورزشی

مهمترین نکاتی که در طراحی سایت ورزشی باید در نظر گرفت؟

در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی حتما باید یکسری نکات را رعایت کرد. تا استانداردهای لازم را داشته باشد. نکات بسیار مهم و ضروری که سبب می شود تا سایت شما حرفه ای و مدرن شود. امکانات سایت ورزشی یکی از مهم ترین آیتم هاییست که در تعیین سایت باشگاه ورزشی مورد علاقه ی ورزشکاران بسیار تأثیر گذار است. امکاناتی همچون، امکان ارسال ایمیل، ثبت نام، امکان دریافت برنامه غذایی و ورزشی، BMI و ... ازجمله ویژگی هایی هستند که در اکثر وب سایت های ورزشی وجود دارند. اما موضوعی که بسیار مهم و قابل توجه است، نحوه ی طراحی سایت ورزشی است که می تواند وب سایت شما را کاملاً متمایز کند. برای این که یک وب سایت ورزشی ایده آل و متفاوت داشته باشید حتماً با متخصصین هیرکانا در تماس باشید. برخی از نکات  مهم و ضروری برای داشتن سایت کاربردی حرفه ای را در این بخش قرار دادیم:

طراحی سایت ورزشی

◘ ساده و به دور از پیچیدگی

یکی از نکته هایی که در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی باید رعایت کنیم سادگی و کاربری راحت آن است تا مخاطب بعد از ورود به سایت دچار سردرگمی نشود به عنوان مثال یکی از این سادگی ها این است که عنوان ها و تیتر ها را به صورت واضح به کار ببرید این کار بازده سایت شما را بالا می برد یعنی بنا به محتوا و مضمون سایت مد نظرتون فروش و بازدید نسبت به سایت های پیچیده و شلوغ بالا تر می رود. یکی از اصلی ترین و مهم ترین نکته در طراحی یک وب سایت، پرهیز از شلوغی و تراکم بیش از حد مطالب است که در بازدید از سایت شما بسیار تأثیرگذار است تا جایی که اگر خیلی شلوغ و پرزرق و برق باشد، ممکن است بازدیدکنندگان سایت شما را به صفر برساند. همیشه این نکته را به خاطر بسپارید، سادگی در عین شیک بودن رمز موفقیت یک طراحی به شمار می رود. ضمن این که اساساً وب سایت های شلوغ و پر از مطلب فقط شامل وب سایت های خبری و مجله خبری هستند؛ به این ترتیب برای طراحی سایت باشگاه ورزشی به این نکته دقت داشته باشید که این مدل وب سایت ها قرار نیست با مطالب زیاد، متنوع و گاهی خسته کننده پر شوند؛ درست بر عکس، وب سایت های باشگاه ورزشی به صورت کاملاً تخصصی فعالیت می کنند و صرفاً یک حوزه از ورزش را تحت پوشش قرار می دهند. همانطور که گفته شد، هرچه طراحی سایت باشگاه ورزشی، ساده تر و به شیوه ای زیبا و شیک اجرا شود، تأثیرپذیری بیشتری بر مخاطبان خواهد داشت. اگر نمای ظاهری سایت، ساده و آرامش بخش باشد، میزان بازدید آن بیشتر شده و رتبه وب سایت نیز در موتورهای جستجوگر افزایش پیدا می کند. فرض کنید شما یکی از مخاطبان سایت باشگاه ورزشی هستید؛ هنگامی که به سایت باشگاه وارد می شوید با یک صفحه به رنگ آبی روشن، سفید یا نقره ای با کیفیت گرافیکی بالا مواجه می شوید که به دور از ازدحام طرح ها طراحی شده است و تصاویر مرتبط با فعالیت های ورزشی نیز توجه شما را جلب می کند؛ قطعاً این چنین سایتی می تواند بازدید کنندگان بیشتری داشته باشد.

طراحی سایت ورزشی

◘ برند سازی را الویت برنامه خود قرار دهید

برند سازی سبب شناخته شدن شما می شود و همین مورد موجب اعتماد و اعتبار مخاطبان به شما می شود. زیرا اغلب مردم برای دریافت خدمات و یا خرید مخصوصا به صورت اینترنتی غالبا فروشنده را نمی بینند و تنها از روی برند به آن اعتماد می کنند. بنابراین شما هم با برند سازی برای مجموعه و سایت خود می توانید اعتبار و ارزش خود را بالا ببرید.

◘ صریح و بی پرده صحبت کنید

بسیاری از افرادی که به وب سایت های ورزشی مراجعه می کنند برای کسب اطلاعات در مورد همان باشگاه است و این که شرایط ثبت نام و هزینه و ... چگونه است. آن ها تمایل دارند از اعتبار و تجربه شما در این زمینه اطمینان حاصل کنند. به این نکته دقت داشته باشید که صفحات خدمات و آموزش ها باید به گونه ای طراحی شوند که نظر مخاطب را جلب کنند. برای این کار باید حتماً خدماتی را که در باشگاه ورزشی به مردم ارائه می دهید، شفاف سازی کنید. ترجیحاً می توانید یک لیست کامل تهیه کنید. اگر پیشنهاد ویژه ای برای مشتریان باشگاه دارید، آن را به همراه جزئیات کامل در سایت منتشر کنید. مخاطبان شما دوست دارند که با اطلاعات کامل مواجه شوند که هیچ ابهام و تردیدی در آن وجود نداشته باشد.

BMI

محاسبه ی وزن مناسب برای هر فرد همیشه جزئی از اولین سوالات افرادی بوده که می خواهند ورزش و رژیم غذایی را شروع کنند. سایت باشگاه ورزشی شما می تواند یک قسمت مخصوص محاسبه BMI داشته باشد، از آن جا که کسانی که به سایت باشگاه شما مراجعه می کنند به سلامتی خود اهمیت داده و احتمالا به دنبال تناسب اندام و وزن خود هستند، این تست به دردشان خواهد خورد. تست BMI مشخص می کند که فرد نسبت به قدش وزن ایده آلی دارد یا خیر! شما می توانید بخش محاسبه گری را در سایت خود قرار دهید که دو قسمت برای وارد کردن قد و وزن دارد، در نهایت گزینه محاسبه زده شده و سایت عدد BMI یعنی وضعیت بدن فرد را اعلام می کند. پس از اعلام نتیجه اگر فرد اضافه یا کمبود وزن داشت می توانید در سایت او را تشویق به باشگاه رفتن و استفاده از برنامه غذایی مناسب کنید در این صورت خیلی غیر مستقیم برای باشگاه خود نیز تبلیغ کرده اید.

◘ ارائه محتوای با اهمیت

توجه به نوع و بار معنایی محتواهایی که در سایت های ورزشی منتشر می شوند، یکی از نکات طراحی سایت باشگاه ورزشی است. اگر به عنوان مدیر این وب سایت ها تمایل دارید بازدید کنندگان شما مجدداً به وب سایت باشگاهی شما بازگردند، باید محتواهایی را در سایت منتشر کنید که از همه نظر کامل، جامع و البته مفید باشند. یک دست از انواع محتواهایی که برای وب سایت های باشگاه ورزشی مناسب هستند، مقالات و مطالب آموزشی هستند که به منظور افزایش سطح آگاهی مردم منتشر می شوند. دسته دیگر محتواهای سایت باشگاه ورزشی شامل برنامه های تغذیه ای، مشاوره تغذیه یا شرح کاملی از فعالیت های ورزشی مناسب برای تمام گروه سنی است. توجه به نظر مخاطبان، بی شک می تواند فرآیند طراحی سایت را با موفقیت زیادی رو به رو سازد. در تولید محتوا برای وب سایت های ورزشی، توجه به اصل بازاریابی محتوا را نیز از یاد نبرید.

◘ زیباترین صفحه، صفحه ی اصلی وب سایت

در مقالات گذشته در خصوص صفحات فرود صحبت کردیم و تأکید کردیم که باید در طراحی صفحات فرود یا landing page بسیار بسیار دقت کنید چون در نگه داشتن بازدیدکنندگان و تبدیل آن ها به کاربر و مشتری نقش تعیین کننده ای را دارند. در این جا نیز صفحه ی اصلی این نقش را ایفا می کند. اولین صفحه ای که کاربران وارد سایت شما می شوند، صفحه اصلی می باشد بنابراین این صفحه اهمیت بسیاری داشته و باید به زیباترین شکل ممکن طراحی و چیده شود زیرا آمار ثابت کرده کاربران در ابتدا با دیدن ظاهر سایت تصمیم می گیرند در آن بمانند یا از آن خارج شده و دنبال سایت دیگری باشند. یکی از ابزاری که با استفاده از آن سایت باشگاه ورزشی شما نمایی زیبا پیدا می کند، اسلایدر است. با استفاده از دو یا چند تصویر و حتی ویدیو در اسلایدر می توانید حس خوبی به کاربر تازه وارد شده به سایت منتقل کنید، همچنین فایده اسلایدر به غیر از زیبایی جلب توجه کاربران نسبت به برخی خدمات سایت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما در هیرکانا تماس بگیرید.

◘ شناخت رنگ ها و استفاده درست از آن ها

شناخت رنگ ها از نظر روانشاسی در طراحی سایت ورزشی شما بسیار ضروری و لازم است زیرا رنگ ها ابزار قدرتمندی هستند که به شما کمک می کنند تا انتخاب درستی داشته باشید زیرا مهمترین ابزار برای طراحی می باشند. بنابراین اگر از این قابلیت به خوبی استفاده کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

◘ بهره مندی از عکس های با کیفیت

 حتما در سایت خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید زیرا مخاطب در سایت ابتدا با تصاویر و ویدیو ها سرو کار دارند.  شما باید از تصاویری در صفحات سایت خود استفاده کنید تا حس خوبی به کاربر سایت وارد کند و باعث جذب او نسبت به باشگاه شما شود. همچنین بهره مندی از تصاویر در زوایای مختلف برای سایت های ورزشی فروشگاهی و یا ثبت نامی های شخصی که به معرفی انواع رشته می پردازند بسیار مهم و ضروری است زیرا مخاطب متوجه اهمیت شما به کارتان شده و همین مورد باعث جلب اعتماد آنها می شود.

◘ استفاده از شبکه های اجتماعی

شما به راحتی می توانید از طریق شبکه های اجتماعی در سایت اعتماد مخاطبان را جمع کنید و همچنین کاربران بیشتری را با سایت خود آشنا کنید و خدمات خود را ارائه دهید. همچنین شبکه های اجتماعی به دلیل امکان تعاملی که کاربران باهم دارند می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد از طرفی همین تعامل ها شما را با نیاز کاربران بیشتر آشنا می کند. مخصوصا برای سایت های ورزشی باشگاهی که رسیدگی به انتقادات بسیار موثرند.

◘ ریسپانسیو بودن سایت

وب سایت هماهنگ با دستگاه یا همان قالب های رسپانسیو یا واکنشگرا چیست؟ این از نکاتی است که همه سایت ها باید آن را رعایت کنند. ریسپانسیو بودن به این معنی که شما بتوانید سایت خود را روی همه پلتفرم ها بدون ایجاد مشکلی از نظر ظاهری ببینید و از خدمات آن بهره ببرید. اگر برای طراحی سایت باشگاه ورزشی از قالب های ریسپانسیو یا واکنشگرا استفاده کنید، امکان بازدید مخاطبان بیشتری از وب سایت شما وجود دارد چرا که امروزه اکثر مردم با تلفن همراه یا تبلت از اینترنت استفاده می کنند؛ لذا داشتن وب سایتی که بتواند با این دستگاه ها هماهنگ باشد لازم و ضروری است و می تواند موفقیت سایت را تضمین کند. قالب های واکنشگرا به قالب هایی گفته می شود که ابعاد و صفحات وب سایت می توانند در دستگاه های مختلف، به صورت خودکار تنظیم شوند. قالب های ریسپانسیو معمولاً از نظر رتبه سئوی سایت نیز اهمیت زیادی دارند. گروه طراحان هیرکانا بهترین و زیباترین قالب های واکنشگرا را به شما پیشنهاد می دهد.

◘ سئو سایت ورزشی

آخرین و شاید مهم ترین نکته در این مقاله رعایت سئو در هنگام طراحی سایت ورزشی است. رعایت مجموعه ای از اصول و قواعد بر موفقیت سایت شما بسیار تاثیرگذار است. یکی از این قواعد سئو یا بهینه سازی وب سایت می‌باشد. با یک تعریف ساده می‌توان گفت سئو قواعدی است که پیاده سازی آن موجب می‌شود وب سایت بدنسازی شما در مقایسه با رقبا به موفقیت بیشتری دست پیدا کند. استفاده از کلمات کلیدی رقابتی تاثیر زیادی در بهینه سازی وب سایت دارد. کلماتی چون؛ بدنسازی خصوصی، حرفه ای ترین مربی بدنسازی، برنامه تمرینی بدنسازی و… . اثرات سئو در دراز مدت تاثیر خودش را نشان می‌دهد و حتی ممکن است ماه ها طول بکشد تا بتوانید نتیجه آن را مشاهده کنید. سئو موجب بهبود رتبه وب سایتتان در نتیجه جستجو گوگل می‌شود که سبب افزایش بازدید از وب سایت بدنسازی شما خواهد شد.

طراحی سایت ورزشی

انواع طراحی و ساخت سایت ورزشی

ساخت وب سایت ورزشی انواع مختلفی دارند که ابتدا باید هدف خود را از ایجاد سایت ورزشی مشخص کنید تا با توجه به هدف سایت امکانات آن را بررسی کنیم  زیرا سایت ورزشی جنبه های متفاوتی دارند در ادامه به توضیح آن ها و امکانات اصلی و مورد نیاز هرکدام با توجه به هدف می پردازیم:

• طراحی وب سایت خبر ورزشی

یکی از انواع وب سایت ها که طرفداران زیادی هم دارد سایت های اخبار ورزشی است مانند سایت ورزش 3 که بازدید کنندگان زیادی دارند در این سایت خبری نتایج بازی ها، برنامه ریزی ها، زمان مسابقات، امتیاز بندی ها و رتبه بندی ها قرار می گیرد در این سایت خبرها و رویدادهای هر رشته ورزشی را به صورت جداگانه قرار داده اند. در سایت های خبری معمولا یک صفحه اصلی و ساده تری وجود دارد که خبرهای اخیر و جدیدتر از همه رشته ها را به صورت محدود قرار می دهد. در این سایت های خبری شرح حال مربیان و ویدیو، امتیازات آنلاین مسابقات و جدول امتیاز دهی ها و ... ویژگی هایی هستند که طراحی سایت خبر ورزشی شما را کامل می کند.

طراحی سایت ورزشی

• طراحی سایت ورزشی فروشگاهی آنلاین

برخی دیگر از وب سایت های ورزشی هستند که به صورت یک فروشگاه اینترنتی عمل می کنند. این وب سایت ورزشی با هدف فروش و ارائه تجهیزات و لوازم ورزشی طراحی می شود و عمده فعالیت آن ها در زمینه فروش است. امکاناتی که سایت فروشگاه ورزشی دارد مانند سایت فروشگاهی لباس است که نیاز به درگاه بانکی برای پرداخت دارد همچنین لباس های ورزشی هم می توانند شامل محصولات این سایت باشند که نیاز به جدول سایز بندی دارد و از طرفی طراحی بخش سبد کالا برای چندین انتخاب از امکانات سایت فروشگاهی است. فرم ثبت نام، نظرات و پیشنهادات و ... از ویژگی های دیگر یک سایت ورزشی فروشگاهی است.

• طراحی وب سایت ورزشی شخصی

برخی از ورزشکاران مشهور که در زمینه حرفه ای خود فعالیت های زیادی انجام داده اند و سابقه و افتخارات متعددی دارند. از این رو برای خود یک وب سایت شخصی به منظور معرفی خود و هم روزمه فعالیت های خود طراحی می کنند. در اینجور وب سایت های شخصی می توانید بخش هایی مثل درباره ما، رزومه، توانایی ها و آموزش و ... را مشاهده کنید همین موارد سبب می شود تا ورزشکاران خود را به دیگران معرفی کنند.

• طراحی سایت باشگاه ورزشی و آموزشی

طراحی سایت ورزشی و آموزشی یکی از سایت هایی است که برای مدارس و یا باشگاها بسیار کاربردی مناسب اند این سایت ها قسمتی را تحت عنوان آکادمی طراحی می کنند تا به راحتی توسط مدیریت کنترل شود تا اطلاعات و مطالب آموزشی را به کاربران انتقال دهد. علاوه بر این ها می توان از این وب سایت جهت ثبت نام کلاس های حضوری، آنلاین و یا حتی برنامه های غذایی بهره برد.

طراحی سایت ورزشی

امکانات سایت های ورزشی

سایت های ورزشی بنا به نیاز و هدف ما از طراحی آن ها امکانات متفاوتی دارند. اما وجه مشترک در تمام این سایت ها بخش مدیریت آن است که به کمک آن می توان محتوا های داخل سایت را مدیریت و تنظیم کرد.

ثبت نام و ورود

در طراحی سایت ورزشی و فروشگاهی امکان ثبت نام وجود دارد تا بعد از آن بتوانید خرید کنید و از طرفی اطلاعات و مطالب مرتبط با فروش و یا همچنین خبر های تخفیفی جشنواره های متفاوت و همچنین اجناس جدید را به شما اطلاع رسانی کند.

امکان دریافت رژیم غذایی و ثبت نام  برنامه ورزشی دوره های خاص

در سایت های ورزشی آنلاین می توانید برنامه های آموزشی و رژیم غذایی شخصی خود را با توجه به نیاز بدن دریافت کنید به این صورت که بعد از انتخاب و واریز شهریه برنامه غذایی و یا برنامه ورزشی را دریافت خواهید کرد. این برنامه های ورزشی می تواند به صورت آنلاین و یا ویدیو باشد و یا کلاس های حضوری تشکیل شود.

طراحی سایت ورزشی

درگاه بانکی

در طراحی وب سایت فروشگاهی و همچنین طراحی سایت ورزشی آنلاین یک امکان مشترک به عنوان درگاه بانکی وجود دارد تا بتوان به صورت آنلاین هزینه های مربوط به کلاس ها و دریافت برنامه و همچنین خرید لوازم ورزشی را انجام داد.

بخش فروش لوازم ورزشی

در طراحی سایت تخصصی ورزشی  قسمتی برای فروش لوازم وجود دارد و یا خود سایت با هدف فروشگاهی طراحی شده است در این قسمت باید این امکان را قرار دهید تا کاربر راحت تر بتواند برای انتخاب آن محصول تصمیم بگیرد به این منظور از تصاویر در زوایای مختلف و یا در صورت لزوم از ویدیو های مرتبط بهره ببرید. همچنین اطلاعات مرتبط با محصول و قیمت آن را درج کنید.

مشاور آنلاین و ارتباط با کاربران

در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی نیاز است تا حتما قسمتی برای مشاوره رایگان طراحی کنید زیرا ورزش و برنامه های غذایی از فعالیت هایی است که حتما باید ناهنجاری های فیزیکی و جسمی افراد مورد بررسی قرار بگیرد از طرفی همین مسائل سوالاتی را برای کاربران به وجود می آورد که می توانند از طریق مشاور رایگان جواب سوالات خود را دریافت کنند. این ارتباط می تواند از طریق شماره تماس، چت، ایمیل باشد.

دسته بندی

از آن جایی که رشته های ورزشی متفاوتی داریم و همچنین برنامه رژیم غذایی سبک ها و هدف های متفاوتی دارند مثل برنامه غذایی لاغری یا چاقی، رژیم غذایی دوران بارداری و شیردهی و ... بنابراین از امکانات دیگر سایت های ورزشی دسته بندی انواع ورزش های رزمی و هوازی تیمی  و ... است همچنین برنامه های غذایی هم متناسب با اهداف آن در دسته بندی های جدا قرار می گیرند.

طراحی سایت ورزشی

بلاگ

بلاگ از قسمت هایی است که در همه سایت ها وجود دارد برای سایت های ورزشی هم بسیار مهم و ضروری است زیرا باید اطلاعات و مطالب مرتبط رشته های ورزشی همچنین تاریخچه آن ها و فواید و موارد منع آن درج شود تا مخاطبان و کاربران با مطالعه آن ها بتوانند راحت تر اقدام به دریافت برنامه غذایی و ثبت نام برنامه های ورزشی مختلف کنند.

درباره ما

از قسمت های همیشگی برای سایت ها درباره ما است. این بخش به معرفی مجموعه و افراد و همچنین تاریخچه ای از شکل گیری باشگاه و یا مجموعه شما می پردازد. این بخش می تواند اعتماد زیادی را برای مخاطبان جلب کند بنابراین حتما در قسمت درباره ما اطلاعات لازم را قرار دهید.

طراحی سایت ورزشی

هزینه طراحی سایت ورزشی

هزینه طراحی سایت ورزشی ممکن است در ابتدا از نظر افراد مقرون به صرفه نباشد و چه بسا از نظر بسیاری یک هزینه ی اضافی باشد. اما اگر شما یک مربی و یا مدیر یک باشگاه هستید و می خواهید باشگاه خود را در سطح جهانی به همگان معرفی کنید چاره ای جز طراحی سایت ورزشی ندارید. اگر بخواهید فقط به فضای مجازی و برنامه هایی چون اینستاگرام تکیه کنید، باید بگوییم که سخت در اشتباهید. چرا که این فضاها به تنهایی نمی تواند در معرفی شما و ارائه خدمات باشگاه شما به مشتریانتان کمکی کند. اما با یک هزینه ابتدایی و طراحی سایت ورزشی مطمئن باشید گامی مؤثر در زمینه تبلیغات باشگاه خود کرده اید. قیمت طراحی سایت ورزشی هم مانند بقیه سایت ها متفاوت است و این تفاوت ها بستگی به امکاناتی که می خواهید در سایت شما وجود داشته باشد دارد. هرچه امکانات و انتظارات بیشتری از سایت خود داشته باشید هزینه آن بالاتر می رود یک نمونه از امکانات خاص آن نتایج آنلاین مسابقات که همین مورد هزینه طراحی سایت را بالا می برد. به همین دلیل قبل از طراحی و درخواست سایت ابتدا امکاناتی که لازم دارید را مشخص کنید سپس از طراح و شرکت مورد نظر خود بپرسید چقدر زمان می برد و چقدر هزینه طراحی سایت شما می شود. طراحی سایت ورزشی با قیمت مناسب آن است که ابتدا از یک شرکت و یا شخص معتبر در این زمینه کمک بگیرید، هرچه  امکانات کمتری داشته باشید ارزان تر است غالبا چنین سایت هایی با امکانات اولیه از مبلغ 8 میلیون تومان شروع می شود و هرچه امکانات بیشتر هزینه آن هم با توجه به ویژگی جدید بالا تر می رود.
در این مقاله درباره طراحی سایت ورزشی حرفه ای همچنین دیزایین سایت اسپرت و ورزشی از لحاظ رنگ و کیفیت تصاویر توضیح دادیم. در این قسمت اشاره کردیم که حتما قبل از طراحی سایت ورزشی هدف خود را مشخص کنیم که از سایت خود چه انتظاراتی داریم و شامل چه امکاناتی باشد. به طور کلی وب سایت های ورزشی به 4 دسته تقسیم می شوند سایت های ورزشی آنلاین، سایت های ورزشی شخصی، طراحی وب سایت تخصصی ورزشی و باشگاهی و همچنین طراحی سایت فروشگاهی چند نمونه طراحی سایت ورزشی هستند که در همه این سایت ها امکانات تا حدی مشابه اما برخی از آن ها امکانات بیشتری دارند مثل درگاه بانک و سبد کالا و ... که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت طراحی سایت شما خواهد داشت.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی سایت ورزشی و هزینه و قیمت خرید طراحی سایت ورزشی با مشاوران ما در هیرکانا تماس بگیرید.

طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت باشگاه ورزشی

هیرکانا با بیش از یک دهه سابقه فعالیت در زمینه طراحی سایت آماده ارائه هرگونه مشاوره در زمینه طراحی سایت ورزشی به شما ورزش دوستان عزیز می باشد. امروزه سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی به سمت و سویی می رود که بهترین بستر برای معرفی محصولات و خدمات یک کسب و کار، سازمان یا هر مجموعه ای اینترنت است. که البته قوی ترین دلیل آن پیشرفت گسترده ای است که روز به روز کاربران بیشتری را جذب میکند. هرچه تکنولوژی پیشرفته تر و امکانات رفاهی و آسایشی بیشتر می شوند، متأسفانه انواع بیماری های ناشی از نحوه ی غلط زندگی و تغذیه نامناسب نیز افزایش پیدا می کند. ورزش از گذشته تا حال، یکی از بهترین روش ها برای اصلاح سبک زندگی بوده و افراد زیادی از آن استقبال می کنند. طراحی سایت ورزشی چه کمکی به این اصلاح روش زندگی و تغذیه می نماید؟ بسیاری از افراد برای این که بتوانند ورزش کنند و رژیم غذایی نیز داشته باشند، به جای پرداخت هزینه و مراجعه به شخص متخصص، خودسرانه و براساس یک سری اطلاعات بعضاً نادرست به سراغ رژیم های غذایی که گاهاً می تواند پرخطر نیز باشند می روند و در کنار آن در منزل ورزش هایی را بدون نظارت مربی و بدون داشتن تخصص، انجام می دهند که همه ی این ها در نهایت منجر به آسیب جسمی شدید به شخص می گردد. در آخر نیز این فرد ورزش دوست ما از رژیم غذایی و ورزش دلزده می شود و مجدداً روش زندگی ناصحیح خود را در پیش می گیرد.
سایت ثبت نام و رزرو آنلاین باشگاه و مربی با ارائه ی رژیم های غذایی اصولی که براساس سیستم بدنی هر شخص تنظیم می گردد، می تواند به حفظ سلامتی افراد کمک کند.  در بستر اینترنت، با طراحی وب سایت باشگاه ورزشی، مجموعه باشگاه میتواند خدمات خود را بخوبی به مردم یا مشتریان ارائه دهد. ومشتریان بیشتری برای ثبت نام در باشگاه جذب نماید. یک مدیر وب سایت باید این توانمندی را داشته باشد که بتواند خدمات و امکانات زیادی را بصورت آنلاین برای ورزشکاران یا مشتریان، کاربران یا بازدیدکنندگان خود ارائه بدهد. که این عامل بسیارخوبی در کسب درآمد می باشد. همچنین یک سایت ورزشی با راهنمایی های لازم در خصوص ورزش های اصلاحی و تمرینی می تواند به افرادی که قصد کاهش وزن و یا اصلاح فرم بدنی خود را دارند نیز کمک بزرگی کند. البته بهتر است با مشورت گرفتن از مدیر سایت و مربی، یک برنامه ی غذایی و ورزشی خاص هر فرد تنظیم شود تا اثربخشی آن بیشتر گردد. ساخت سایت باشگاه ورزشی علاوه بر این که می تواند به ورزشکاران و ورزش دوستان در زمینه اصلاح تغذیه و ورزش کمک کند، می تواند یک روش تبلیغاتی بسیار گسترده و تأثیرگذاری برای یک باشگاه ورزشی و یا یک مربی ورزش باشد. این روزها که تکنولوژی با سرعت بسیار در حال پیشرفت است دیگر مثل سابق افراد برای پیدا کردن یک باشگاه خوب به صورت حضوری به تک تک باشگاه ها مراجعه نمی کنند، بلکه از طریق اینترنت و فضای مجازی ابتدا روش های کاری مربیان، فضای باشگاه و امکانات آن را دیده و سپس در خصوص تعیین باشگاه مورد نظر خود تصمیم می گیرند. چنانچه باشگاه ورزشی دارید و یا مربی ورزش هستید، ما در تیم تخصصی هیرکانا به شما پیشنهاد می کنیم برای طراحی وب سایت باشگاه خود از مشاوران ما راهنمایی بگیرید.
علاوه بر آن طراحی سایت باشگاه ورزشی در کنار مزایای فراوانی که ارائه می دهد. در صرفه جویی زمان آنها، کمک بسیار زیادی می کند. در این مطلب به بررسی امکانات قابل ارائه در طراحی سایت باشگاه ورزشی و مزایای این امکانات خواهیم پرداخت. با شرکت طراحی سایت هیرکانا همراه باشید.

طراحی سایت بدسنازی

چرا طراحی وب سایت ورزشی مهم است؟

طراحی سایت باشگاه ورزشی. به کمک طراحی سایت باشگاه ورزشی این امکان رابه صاحب کسب و کار مجموعه ورزشی می دهد تا از ظرفیت گسترده موجود در بستر وب و اینترنت نهایت استفاده را ببرید. همچنین برنامه ریزی برای تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی با هدف افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر بسزایی در شناخته شدن و رشد کسب و کار شما خواهد داشت. ولی تأثیر اصلی آن زمانی دیده خواهد شد که تماس تلفنی با سایت باشگاه ورزشی گرفته شود و افراد مشتاق را علاقه‌مند به ثبت‌نام در کلاس‌های شما کند.     .
هرچه یک وب سایت باشگاه ورزشی به کمک اصول سئو سایت رتبه های بالاتری داشته باشد و کلمات کلیدی هدف را رتبه گرفته باشد، افراد بیشتری به واسطه سرچ در گوگل به سایتتان ورود خواهند نمود که این اتفاق سبب برند شدن شما و هرچه بیشتر و بهترو البته حرفه ای  شناخته شدن  مجموعه کسب و کاری شما میباشد. هرچه مجموعه خود را با تکنولوژی وفق داده و و از تمتمی شرایط و امکانات به خوبی استفاده نمایید، طبیعتا فضایی ایجاد خواهد شد که با اقبال همگان و نسل جدیدترها مواجه خواهید شد.
اگر هدف ازطراحی سایت ورزشی ، راه اندازی سایتی با قابلیت خبررسانی ورزشی باشد، طبیعتا بدلیل جذابت هایی که دارند، مخاطبان بیشتری داشته و از پر بازدیدترین و پرترافیک‌ترین سایت‌ها می‌باشند. لذا طراحی سایت‌ باشگاه ورزشی از مهم‌ترین برنامه‌های صاحب یک کسب‌وکار در حوزه ورزش است.

طراحی سایت باشگاه ورزشی

امکانات طراحی سایت باشگاه ورزشی

یک وبسایت باشگاه ورزشی اکثر ایده ها و فرایند هایی که درحالت فیزیکی اتفاق می افتد را میتواندبرای کاربران و مشتریان خود محیا سازد. اما آیا واقعا مورد اقبال کاربران قرار خواهد گرفت؟ جوری خواهد بود که بعد ازبرخورد اول، باز هم به سراغ سایت بروند؟ یک وب سایت باشگاه ورزشی در کنار زیبایی و ظاهر جذاب، می بایست که برای مشتریان خود سهولت استفاده را داشته باشد. این شرط مهمیاست کهکاربران را خسته نکند و بازهم برای ورود کردن به سایت تمایل داشته باشند. هرچه این اتفاق بیشتر بیافتد، قطعا راهی خواهدبود که در رونق اقتصادیشما موثر بوده و به راحتی در زمینه فروش و کسب درآمد، موفق ظاهرشوید.

برخی ازامکانات وب سایت باشگاه ورزشی

1-    معرفی باشگاه
هر کاربری اولین بخشی که مد نظرش است تا آگاه شود، این است که باشگاه خودرا به درستی معرفی نمایید تا ازین طریق یک شناخت کلی نسبت به مجموعه باشگاه باخبر شود. . با ایجاد صفحه درباره ما می توانید اطلاعات جامعی را در رابطه با گواهینامه ها و مدارکی که در طول دوران ورزشی اخذ نموده اید را ارائه دهید  همچنین می توانید در مورد دستگاه های پیشرفته ای که در اختیار دارید صحبت کنید تا مشتریان شما نیز از حرفه ای بودن شما در این زمینه آگاه شوند.

2-    معرفی مربیان و زمانبندی دوره ها
در این بخش به معرفی کاملی از مربیان و اساتید باشگاه به همراه سوابق کاری، مدارک و سوابق ورزشی آنها و تقویم برنامه ی آنها بطور مفصل، مطرح خواهد شد.
این بخش به مشتریان کمک می کند تا با آگاهی کامل نسبت مربی خود را متناسب با برنامهی کاری خود انتخاب نماید.
3-    موقعیت باشگاه

4-    گالری تصاویر

قرار دادن تصاویر مختلف از امکانات، بخشها و تجهیزات باشگاه، یکی ازعواملاصلی و تاثیرگذار در جذب مشتری، در راستای تبلیغات موفق است.که اثرگذاری مستقیمی بر مخاطبان خود دارد.

5-    عضویت در باشگاه ازطریق سامانه

6-    امکان پرداخت شهریه و یا هزینه خدمات باشگاه بصورت آنلاین

یکی از بخش های خوب طراحی سایت باشگاه ورزشی این است که مشتریان، و کاربران می توانند که هزینههای خود رابصورت آنلاین پرداخت نمایند. این هزینه ها میتواند شامل مواردی چون :
پرداخت هزینه دوره های آموزشی
پرداخت شهریه ثبت نام
پرداخت دوره های بصورت 1ماهه، 3ماهه و... و حتی بلند مدت
پرداخت هزینه تمدید
پرداخت هزینه مشاوره
پرداخت هزینه ی دوره متناسب با شرایط جسمانی و...
همه وهمه در بستر در گاه های بانکی معتبر

7-    ایجاد پنل مجزا برای هر باشگاه
در این بخش تمامی اطلاعات و مشخصات فیزیکی کاربران بههماره عکس پرسنلی آنها بار گزاری شده و تمای گزارشات از نظر فرایند رشد و پیشرفت بدنی ورزشکاران درج میشود. وبستری است جهت مکاتبه ی مستقیم میان ورزشکاران و مربیان.

8-ایجاد بخش سلف یا رستوران
در این بخشکاربران با ورزشکاران می توانند برای زمانی که در باشگاه هستند، غذا یا خوراکی مورد نظر خود رار زرو نمایند.

9-    ایجاد بخش فروشگاه
در این بخش باشگاه ها می توانند محصولات و مکمل های غذایی، داروها و مواد بدنسازی مکمل های متناسب ورزشکاران خود را بفروش برسانند.

10-    بخش اخبار و مقالات ورزشی
مقالهنویسی و انتشار مقالات بروز بصورت دوره زمانی مشخص، سبب اعتبار بخشی به سایت شده و افزایش رتبه سایتدر گوگل شدهو اثر مستقیم بر سئو سایت ورزشی دارد.
شرکت طراحی سایت هیرکانا  در نظر دارد باتوجه به توامندی و نیروهای جوانی که دارد ضمن ساخت سایتی با امکانات عالی و کاربرپسند و کاربردی و رعایت اصول UI&UX ، تمامی اصول سئو سایت و بهینه سازی را در آن پیاده نماید.

11-    راه اندازی بخش معرفی رشته های ورزشی
هرباشگاه ممکن است در چند رشته ورزشی فعالیت داشته باشد. با معرفی دقیق و مشخص هر رشته، باعث می شود که علاقمندان به این رشته های ورزشی ترغیب شوند برای ثبت نام در این باشگاه اقدام نمایند.

12-    معرفی بخش تخفیف ها در مناسبت ها

13-    طراحی بخش نظر سنجی
آمار طراحی سایت نشان داده است که آن دسته از وب سایت هایی که دارای فرم نظرسنجی مخاطبان هستند، رشد بیشتری دارند، چرا که تغییرات لازم را می توانند بر حسب نظرات کاربران در سایت ایجاد کنند. این کار به معنای ارزش  احترام برای مخاطبان است. فرم تماس با ما یا نظرسنجی از کیفیت خدمات باشگاه ورزشی یا محتواهای تولید شده در سایت، بهترین گزینه برای این بخش از طراحی سایت باشگاه ورزشی است.

طراحی سایت باشگاه ورزشی