مقدمه:

اعتماد به معنای ایمان دوطرفه به رفتار خوب و نیت پاک شخص مقابل است. اعتماد تا زمانی که انسان ها باشند وجود دارد. این یک چسب ضروری برای جوامع آنها است و کششی است میان جوامع که به سبب آن می توانند بسیاری از نیازهای خود را بر طرف کنند. مطالعه روی میمون‌های کاپوچین - که عموماً به عنوان دستیار مورد علاقه آسیاب‌های اندام شناخته می‌شوند - نشان داد که میمون‌ها قبل از شرکت در فعالیت‌های مشترک، مراسم جذابی را انجام می‌دهند که در چشم یکدیگر فرو می‌روند (مانند کاپوچین " سقوط اعتماد "). مانند شکار.
جلب اعتماد افراد جزو فعالیت هایی است که انسان ها در طول روز ممکن است بسیار از آن استفاده کنند و این جلب اعتماد می تواند به هر شکلی و هر نوعی صورت پذیرد. اعتماد از ابتدایی ترین رفتار انسان است به واسطه این اعتماد  بوده است که اولین جوامع بشری به گرد هم آمدند. بزرگترین امپراتوری ها به خاطر آن دوام آوردند و تقریباً هر تمدنی که سقوط کرده است، ابتدا پیوندهای اعتماد فروپاشیده است.
از همان روزهای اولیه، ما با نمادهایی مانند گل ها، شکل ها و رنگ ها با اعتماد ارتباط برقرار کرده ایم. نمادهای اعتماد نه تنها به این دلیل قدرتمند هستند که فوراً اعتماد را منتقل می کنند، بلکه به این دلیل که ویژگی های مورد نیاز برای ایجاد و حفظ اعتماد را به ما یادآوری می کنند. بیایید نگاهی به خاستگاه چند نماد اعتماد بیندازیم و آنچه ممکن است امروز به ما بیاموزند. با هیرکانا همراه باشید...

 

رنگ آبی

مطالعات نشان می دهند که مردم رنگ آبی را با اعتماد مرتبط می دانند. از آسمان تا دریا رنگ آبی با اعتماد مرتبط می دانیم. از نظر ریشه شناسی، اصطلاح "آبی واقعی" برای قرن ها برای توصیف قابل اعتماد بودن استفاده شده است. در اواخر دوره قرون وسطی، شهر کاونتری، انگلستان به رنگ رزان با استعدادش معروف بود. مردن لباس و پارچه در آن روزها - استفاده از انواع توت ها و گیاهان سمی برای ایجاد رنگدانه - کاری بود که هم خسته کننده و هم خطرناک بود. رنگ رزان کاونتری به تولید پارچه های آبی معروف بودند که می توان به آنها اعتماد کرد که هرگز محو نمی شوند.

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟

 

دست دادن

بیشتر محققان منشا دست دادن را در یونان باستان دنبال می کنند. این مراسم بیشتر از یک نماد بود. با دراز کردن دست راست، غریبه ها می توانستند نشان دهند که اسلحه در دست ندارند. برخی از مورخان بر این باورند که ژست تکان دادن بعداً، در قرون وسطی، زمانی که شوالیه‌ها در تلاش برای بیرون آوردن سلاح‌های مخفی مانند خنجر از آستین، به شدت دست می‌فشارند. امروزه، در حالی که برآمدگی های مشت و آرنج ممکن است در عصر کووید 19 عادی باشد، تکان دادن دست تنها رایج ترین نماد اعتماد در تجارت باقی مانده است. این نماد به قدری به طور گسترده استفاده می شود، در واقع، تصاویر دست دادن هنگامی که در یک وب سایت تجاری یا در یک کمپین بازاریابی گنجانده شود، اغلب کلیشه ای و غیرقابل تصور به نظر می رسد. پس با احتیاط از این نماد اعتماد استفاده کنید.

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟
 

نماد الکترونیک چیست؟

نماد اعتماد یک لوگو، سمبل یا نمادی است که به مصرف کنندگان حس اطمینان می دهد. در دنیای تجارت الکترونیک قطعات خودرو، لوگوی برندهای معروف قطعات نیز نماد اعتماد است. نشان های اعتماد به طور سنتی در طول  فرآیند پرداخت قابل مشاهده هستند، اما روند جدید قرار دادن آنها به طور مستقیم در صفحه اصلی در حال جلب توجه است.
این نشان‌های اعتماد به بازدیدکنندگان وب‌سایت این امکان را می‌دهد که بدانند صفحه شما قانونی است و هر داده‌ای که به اشتراک می‌گذارند از طریق ارائه‌دهندگان خدمات شخص ثالث ایمن جمع‌آوری می‌شود .از آنجا که شرکت با مهر اعتماد موافقت کرده است که نشان خود را در وب سایت شما قرار دهد، مشتریان می دانند که تمام فرآیندهایی که در حال انجام است ایمن هستند.
پنج نوع اصلی نشان اعتماد وجود دارد که می توانید به وب سایت خود اضافه کنید .هر کدام معنای متفاوتی دارند و برای هدف متفاوتی استفاده می‌شوند شما می‌توانید ازهر پنج نوع نشان اعتماد به طور همزمان در سایت خود استفاده کنید، همه چیز بستگی به هدف شما دارد.

• نشان تسویه حساب ایمن و ایمن تضمین شده
• نشان اعتماد حمل و نقل رایگان و بازگشت رایگان
• نشان های اعتماد پرداخت پذیرفته شده
• تأییدیه های شخص ثالث
• نشان های تضمین بازگشت وجه

 

چه سایت هایی از نماد اعتماد استفاده می کنند؟

یکی از روش های جلب اعتماد کاربران برای خرید از یک وب سایت، داشتن نماد اعتماد است. نماد اعتماد یکی از معروف ترین نماد های سایت می باشد . با قرار گرفتن این نماد در سایت و مشاهده آن توسط کاربر باعث می شود که کاربر متوجه نظارت یک سازمان بر روی سایت شود .
بنابراین اگر یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنیم و به وسیله این فروشگاه اینترنتی کالاهایی را به فروش برسانیم و قرار است دروب سایت پرداخت های آنلاین صورت بگیرد، پس باید به فکر دریافت نماد الکترونیک باشیم. اما گرفتن نماد الکترونیک برای همه وب سایت‌ ها نیازنیست. شما فقط در صورتی که بخواهید در سایت خود محصولاتی را ارائه کرده و آنها را به فروش برسانید، باید  نماد اعتماد داشته باشید، اما اگر وب سایت شما یک سایت شخصی، سایت شرکتی یا یک سایت اطلاع رسانی است که قرار نیست کالایی در آن فروخته شود، نیازی به این نماد نخواهید داشت.

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟
 

چرا باید نماد الکترونیک داشته باشیم؟

امروزه با افزایش روز افزون فروشگاه های آنلاین و طراحی سایت برای فروش کالا از طریق اینترنت، باعث ایجاد زمینه های  برای سوء استفاده سود جویان از این فضای اینترنتی کسب و کار شده است. کاربران اوایل  به مراجعه به سایت ها و خرید از آنها اعتماد نداشتند، اما به مرور زمان و به دلیل فعالیت خوب بعضی از فروشگاه ها اعتماد به سایت ها ایجاد شد. اما با توجه به پیشرفت در اعتماد کاربران به خرید از سایت ها رفته رفته نیاز به وجود عاملی بازدارنده برای جلوگیری از هرج و مرج در دنیای اینترنت به طور واضح احساس می شد و این که هر فردی نتواند به راحتی و بدون داشتن تاییدیه و مجوز از مردم پول دریافت کند، پس نماد الکترونیکی به وجود آمدتا این نیاز سایت ها به اعتماد مردم را برطرف کند .

 

چه مدارکی برای دریافت نماد اعتبار لازم می باشد ؟

شماره موبایل شخص متقاضی و مدیر عامل شرکتی که برای آن سایت ایجاد شده است .
تصویر شناسنامه و کارت ملی برای شخص حقیقی

تصویر شناسنامه و کارت ملی اعضای هیات مدیره و مدیر عامل شرکت
آدرس سایت 
ساخت ایمیل info

 

مزایا و معایب نماد الکترونیک چیست؟

همانطورکه قبلا هم به آن اشاره شده یکی از مهم ترین مزیت نماد الکترونیک این است باعث جلب اعتماد مشتریان می گردد و مورد بعدی این است که سایت شما در اینترنت دارای مجوز وفعالیت های شما به صورت قانونی تلقی می گردند. هنگامی که سایت شما نماد الکترونیکی را داشته باشد می توانید یه درگاه بانکی برای فروش محصولات خود ایجاد کنید. و پس از گذراندن این مراحل شما می توانید با اداره پست قرار داد ببندید و کالای خود را به مشتری تحویل دهید. مراحل گرفتن نماد الکترونیک کار دشواری نیست و درادامه برای شما مراحل آن را بازگو می کنیم .

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟

 

گرفتن نماد اعتماد چه شرایطی دارد؟

نماد اعتبار فقط به سایت هایی تعلق می گیرد که قرار است کالایی را به فروش برسانند و سایت هایی که کالایی عرضه نمی کنند نمی توانند از این نماد استفاده کنند مانند وب سایت های شخصی. برای داشتن نماد اعتبار در ابتدا باید یک حساب کاربری در سایت ای نماد ایجاد کنید و این کار را با رفتن به قسمت پنل کاربری می توانید انجام دهید و سپس اطلاعات خود را در آن قسمت تکمیل کنید. بعد از آن باید مدارک خود را بارگذاری کنید . پس از این مراحل باید در قسمت احراز اطلاعات بروید و آنجا برای تایید اطلاعات شما کدی را به شماره همراه شما میفرستند که باید آن را وارد کنید. در ادامه تکمیل اطلاعات، باید اطلاعات درمورد کسب و کار خود را نیز درج کنید بعد به قسمت مدیریت کسب و کار رفته تا بتوانید تاییدیه فنی بگیرید بعد از این مراحل وارد قسمت تعیین نوع خدمات شده و نوع خدمات و محصولات ارائه شده را مشخص می کنید. درآخر هم تایید صلاحیت شخص از طرف پلیس نظارت بر اماکن عمومی انجام می گیرد .

 

به تعدادی از شرایط متن تعهد نامه نماد اعتماد الکترونیکی اشاره می کنیم:

اگر شخص تصمیم بگیرد که در کسب و کار اینترنتی خود تغییری ایجاد کند باید این موضوع را خیلی سریع اطلاع دهد و شرایط لازم را برای بازدید بازرسان به محل فعالیت و بررسی تجهیزات موجود در محل با توجه به تشخیص مرکز فراهم کند. شخصی که نماد اعتبار را دارا می باشد وظیفه دارد تا از هر گونه فعالیتی که باعث مغایرت با اطلاعات درج شده در اساسنامه اموری مانند تغییر نام و تغییر حوزه کسب و کار و فعالیت های این چنینی است بپرهیزد. اگر شخصی که دارنده نماد اعتبار الکترونیکی است بخواهد فعالیت خود را به فرد دیگری واگذار کند باید تا 48 ساعت به صورت کتبی به مرکز اعلام کند و یک فرصت دارد تا مالک جدید معرفی کند و در این مدت هم این نماد اعتبار برای این سایت غیر فعال می باشد و اگر شخص اطلاعی در مورد این موضوع ندهد از طرف مرکز این نماد الکترونیکی برای آن سایت باطل می گردد.

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟

 

برای سایتم چگونه e نماد را راه اندازی کنم؟

گرفتن ای نماد فرآیند زیادی ندارد و به آسانی انجام می گیرد. اول باید تایید استعلام صلاحیت فردی از محل کسب و کارشما و فعالیت ها و شماره تماس آن محل صورت بگیرد. جواب این تایید هفت الی ده روز به طول می انجامد و پس از آن نشان اعتماد الکترونیکی به شما اعطا خواهد شد. هزینه دریافت این نماد اعتماد 35هزار تومان است و این هزینه برای تحویل آن از اداره پست می باشد. این نماد که در درون یک بسته به شما تحویل داده می شود شامل تعهدنامه و کپی برابر اصل شده مدارک می باشد. در روند انجام گرفتن این نماد هیچ احتیاجی به حضور فیزیکی نیست فقط باید بعضی مدارک را به دفتر اسناد رسمی برده و بعد ازآن با پست ارسال کنید.

 

همه آنچه که باید درباره نماد الکترونیک یا eنماد باید بدانید؟

 

مدت زمان دریافت نماد اعتماد چقدر است؟

نماد الکترونیکی به مدت 14 روز کاری قابل دریافت می باشد.

 

چگونه باید اینماد را تمدید کنیم؟

همانطور که پیشتر نیز به آن اشاره شده است مدت زمان اعتبار ای نماد دو ساله می باشد و برا ی تمدید آن باید از دوهفته قبل وارد سایت نماد الکترونیکی و پنل کاربری خود شوید و تمدید آن به این صورت است که در ابتدا باید دوباره مجوزهای کسب و کار و خدمات تایید شوند و اگر این مجوزها تایید نشوند پیام نامعتبر برای شما نمایش داده می شود و پس از آن باید به  قسمت درخواست پشتیبانی بروید و از آن جا اقدام کنید سپس کارشناسان مربوطه مدارک شما را مورد بررسی قرارمی دهند بعد از گذاراندن این مراحل باید مجوز ها را آپلود کرده و در خواست را مجدد ارسال کنید. اگر وب سایت تخلفی در مورد مدت زمان اعتبار نماد الکترونیکی نداشته باشد تمدید اعتبار به واسطه کارشناسان بدون هیچ مشکلی صورت می گیرد در غیر این صورت ممکن است این نماد الکترونیکی به مدت دو سال تمدید نگردد.


مقالات مرتبط:
» 10 فروشگاه اینترنتی برتر رشت در سال 1401
» چگونه وب سایت استاندارد و زیبایی داشته باشیم؟
» 10 فروشگاه اینترنتی برتر گرگان در سال 1401
» طراحی سایت اختصاصی یا وردپرس ✔️ بررسی کامل مزایا و معایب + ویدئو


خدمات ما در هیرکانا