طراحی سایت باشگاه بدنسازی

امروزه بیزنس هایی موفق ترند که حضور فعال در شبکه های اجتماعی دارند همچنین از یک وب سایت مدرن و حرفه ای مرتبط با کار خود برخوردارند. ورزش یکی از همین فعالیت هایی است که طراحی سایت می تواند در روند آن ضرورت داشته باشد ممکن است پیش خود سوال کنید که چگونه یک سایت ورزشی برای خود طراحی کنید؟
از طرفی قبل از ساخت سایت باشگاه ورزشی باید هدف خود را از داشتن آن مشخص کنید که این سایت می خواهد در جهت اطلاع رسانی و نقش خبری داشته باشد و یا حتی هواداران یک تیم ورزشی می توانند به کمک سایت از تیم خود بهره ببرند و یا می توانید یک سایت برای خدمات رسانی مثل ثبت نام کلاس و معرفی و انواع ورزش ها که غالبا توسط مربی مدیریت می شود و یا می تواند سایت شما مانند یک فروشگاه ورزشی باشد که هدف آن فروش لوازم ورزشی است. بنابراین به خاطر داشته باشید که طراحی سایت ورزشی بسیار حساس است زیرا هر کوتاهی و کم و کاست در سایت موجب عدم رضایت مخاطبان می شود زیرا سایت باشگاها باید قابل اعتماد و معتبر باشد.
در طراحی سایت ورزشی مسئله ای از اهمیت بالایی برخورداراست طراحی گرافیکی جذاب و متفاوت و البته کاربرپسند است. و وزنه ای است برای جذب بیشتر مشتریان. این موضوع تخصصی است که تیم هیرکانا بخوبی و به درستی ازعهده ی آن بر آمده...

طراحی سایت ورزشی

مهمترین نکاتی که در طراحی سایت ورزشی باید در نظر گرفت؟

در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی حتما باید یکسری نکات را رعایت کرد. تا استانداردهای لازم را داشته باشد. نکات بسیار مهم و ضروری که سبب می شود تا سایت شما حرفه ای و مدرن شود. برخی از نکات  مهم و ضروری برای داشتن سایت کاربردی حرفه ای را در این بخش قرار دادیم:

طراحی سایت ورزشی

◘ ساده و به دور از پیچیدگی

یکی از نکته هایی که در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی باید رعایت کنیم سادگی و کاربری راحت آن است تا مخاطب بعد از ورود به سایت دچار سردرگمی نشود به عنوان مثال یکی از این سادگی ها این است که عنوان ها و تیتر ها را به صورت واضح به کار ببرید این کار بازده سایت شما را بالا می برد یعنی بنا به محتوا و مضمون سایت مد نظرتون فروش و بازدید نسبت به سایت های پیچیده و شلوغ بالا تر می رود.

طراحی سایت ورزشی

◘ برند سازی را الویت برنامه خود قرار دهید

برند سازی سبب شناخته شدن شما می شود و همین مورد موجب اعتماد و اعتبار مخاطبان به شما می شود. زیرا اغلب مردم برای دریافت خدمات و یا خرید مخصوصا به صورت اینترنتی غالبا فروشنده را نمی بینند و تنها از روی برند به آن اعتماد می کنند. بنابراین شما هم با برند سازی برای مجموعه و سایت خود می توانید اعتبار و ارزش خود را بالا ببرید.

◘ شناخت رنگ ها و استفاده درست از آن ها

شناخت رنگ ها از نظر روانشاسی در طراحی سایت ورزشی شما بسیار ضروری و لازم است زیرا رنگ ها ابزار قدرتمندی هستند که به شما کمک می کنند تا انتخاب درستی داشته باشید زیرا مهمترین ابزار برای طراحی می باشند. بنابراین اگر از این قابلیت به خوبی استفاده کنید می توانید مخاطبان زیادی را جذب کنید.

◘ بهره مندی از عکس های با کیفیت

 حتما در سایت خود از تصاویر با کیفیت استفاده کنید زیرا مخاطب در سایت ابتدا با تصاویر و ویدیو ها سرو کار دارند. همچنین بهره مندی از تصاویر در زوایای مختلف برای سایت های ورزشی فروشگاهی و یا ثبت نامی های شخصی که به معرفی انواع رشته می پردازند بسیار مهم و ضروری است زیرا مخاطب متوجه اهمیت شما به کارتان شده و همین مورد باعث جلب اعتماد آنها می شود.

◘ استفاده از شبکه های اجتماعی

شما به راحتی می توانید از طریق شبکه های اجتماعی در سایت اعتماد مخاطبان را جمع کنید و همچنین کاربران بیشتری را با سایت خود آشنا کنید و خدمات خود را ارائه دهید. همچنین شبکه های اجتماعی به دلیل امکان تعاملی که کاربران باهم دارند می تواند تاثیرات بسزایی داشته باشد از طرفی همین تعامل ها شما را با نیاز کاربران بیشتر آشنا می کند. مخصوصا برای سایت های ورزشی باشگاهی که رسیدگی به انتقادات بسیار موثرند.

◘ ریسپانسیو بودن سایت

 این از نکاتی است که همه سایت ها باید آن را رعایت کنند. ریسپانسیو بودن به این معنی که شما بتوانید سایت خود را روی همه پلتفرم ها بدون ایجاد مشکلی از نظر ظاهری ببینید و از خدمات آن بهره ببرید.

طراحی سایت ورزشی

انواع طراحی و ساخت سایت ورزشی

ساخت وب سایت ورزشی انواع مختلفی دارند که ابتدا باید هدف خود را از ایجاد سایت ورزشی مشخص کنید تا با توجه به هدف سایت امکانات آن را بررسی کنیم  زیرا سایت ورزشی جنبه های متفاوتی دارند در ادامه به توضیح آن ها و امکانات اصلی و مورد نیاز هرکدام با توجه به هدف می پردازیم:

• طراحی وب سایت خبر ورزشی

یکی از انواع وب سایت ها که طرفداران زیادی هم دارد سایت های اخبار ورزشی است مانند سایت ورزش 3 که بازدید کنندگان زیادی دارند در این سایت خبری نتایج بازی ها، برنامه ریزی ها، زمان مسابقات، امتیاز بندی ها و رتبه بندی ها قرار می گیرد در این سایت خبرها و رویدادهای هر رشته ورزشی را به صورت جداگانه قرار داده اند. در سایت های خبری معمولا یک صفحه اصلی و ساده تری وجود دارد که خبرهای اخیر و جدیدتر از همه رشته ها را به صورت محدود قرار می دهد. در این سایت های خبری شرح حال مربیان و ویدیو، امتیازات آنلاین مسابقات و جدول امتیاز دهی ها و ... ویژگی هایی هستند که طراحی سایت خبر ورزشی شما را کامل می کند.

طراحی سایت ورزشی

• طراحی سایت ورزشی فروشگاهی آنلاین

برخی دیگر از وب سایت های ورزشی هستند که به صورت یک فروشگاه اینترنتی عمل می کنند. این وب سایت ورزشی با هدف فروش و ارائه تجهیزات و لوازم ورزشی طراحی می شود و عمده فعالیت آن ها در زمینه فروش است. امکاناتی که سایت فروشگاه ورزشی دارد مانند سایت فروشگاهی لباس است که نیاز به درگاه بانکی برای پرداخت دارد همچنین لباس های ورزشی هم می توانند شامل محصولات این سایت باشند که نیاز به جدول سایز بندی دارد و از طرفی طراحی بخش سبد کالا برای چندین انتخاب از امکانات سایت فروشگاهی است. فرم ثبت نام، نظرات و پیشنهادات و ... از ویژگی های دیگر یک سایت ورزشی فروشگاهی است.

• طراحی وب سایت ورزشی شخصی

برخی از ورزشکاران مشهور که در زمینه حرفه ای خود فعالیت های زیادی انجام داده اند و سابقه و افتخارات متعددی دارند. از این رو برای خود یک وب سایت شخصی به منظور معرفی خود و هم روزمه فعالیت های خود طراحی می کنند. در اینجور وب سایت های شخصی می توانید بخش هایی مثل درباره ما، رزومه، توانایی ها و آموزش و ... را مشاهده کنید همین موارد سبب می شود تا ورزشکاران خود را به دیگران معرفی کنند.

• طراحی سایت باشگاه ورزشی و آموزشی

طراحی سایت ورزشی و آموزشی یکی از سایت هایی است که برای مدارس و یا باشگاها بسیار کاربردی مناسب اند این سایت ها قسمتی را تحت عنوان آکادمی طراحی می کنند تا به راحتی توسط مدیریت کنترل شود تا اطلاعات و مطالب آموزشی را به کاربران انتقال دهد. علاوه بر این ها می توان از این وب سایت جهت ثبت نام کلاس های حضوری، آنلاین و یا حتی برنامه های غذایی بهره برد.

طراحی سایت ورزشی

امکانات سایت های ورزشی

سایت های ورزشی بنا به نیاز و هدف ما از طراحی آن ها امکانات متفاوتی دارند. اما وجه مشترک در تمام این سایت ها بخش مدیریت آن است که به کمک آن می توان محتوا های داخل سایت را مدیریت و تنظیم کرد.

ثبت نام و ورود

در طراحی سایت ورزشی و فروشگاهی امکان ثبت نام وجود دارد تا بعد از آن بتوانید خرید کنید و از طرفی اطلاعات و مطالب مرتبط با فروش و یا همچنین خبر های تخفیفی جشنواره های متفاوت و همچنین اجناس جدید را به شما اطلاع رسانی کند.

امکان دریافت رژیم غذایی و ثبت نام  برنامه ورزشی دوره های خاص

در سایت های ورزشی آنلاین می توانید برنامه های آموزشی و رژیم غذایی شخصی خود را با توجه به نیاز بدن دریافت کنید به این صورت که بعد از انتخاب و واریز شهریه برنامه غذایی و یا برنامه ورزشی را دریافت خواهید کرد. این برنامه های ورزشی می تواند به صورت آنلاین و یا ویدیو باشد و یا کلاس های حضوری تشکیل شود.

طراحی سایت ورزشی

درگاه بانکی

در طراحی وب سایت فروشگاهی و همچنین طراحی سایت ورزشی آنلاین یک امکان مشترک به عنوان درگاه بانکی وجود دارد تا بتوان به صورت آنلاین هزینه های مربوط به کلاس ها و دریافت برنامه و همچنین خرید لوازم ورزشی را انجام داد.

بخش فروش لوازم ورزشی

در طراحی سایت تخصصی ورزشی  قسمتی برای فروش لوازم وجود دارد و یا خود سایت با هدف فروشگاهی طراحی شده است در این قسمت باید این امکان را قرار دهید تا کاربر راحت تر بتواند برای انتخاب آن محصول تصمیم بگیرد به این منظور از تصاویر در زوایای مختلف و یا در صورت لزوم از ویدیو های مرتبط بهره ببرید. همچنین اطلاعات مرتبط با محصول و قیمت آن را درج کنید.

مشاور آنلاین و ارتباط با کاربران

در طراحی سایت ورزشی و باشگاهی نیاز است تا حتما قسمتی برای مشاوره رایگان طراحی کنید زیرا ورزش و برنامه های غذایی از فعالیت هایی است که حتما باید ناهنجاری های فیزیکی و جسمی افراد مورد بررسی قرار بگیرد از طرفی همین مسائل سوالاتی را برای کاربران به وجود می آورد که می توانند از طریق مشاور رایگان جواب سوالات خود را دریافت کنند. این ارتباط می تواند از طریق شماره تماس، چت، ایمیل باشد.

دسته بندی

از آن جایی که رشته های ورزشی متفاوتی داریم و همچنین برنامه رژیم غذایی سبک ها و هدف های متفاوتی دارند مثل برنامه غذایی لاغری یا چاقی، رژیم غذایی دوران بارداری و شیردهی و ... بنابراین از امکانات دیگر سایت های ورزشی دسته بندی انواع ورزش های رزمی و هوازی تیمی  و ... است همچنین برنامه های غذایی هم متناسب با اهداف آن در دسته بندی های جدا قرار می گیرند.

طراحی سایت ورزشی

بلاگ

بلاگ از قسمت هایی است که در همه سایت ها وجود دارد برای سایت های ورزشی هم بسیار مهم و ضروری است زیرا باید اطلاعات و مطالب مرتبط رشته های ورزشی همچنین تاریخچه آن ها و فواید و موارد منع آن درج شود تا مخاطبان و کاربران با مطالعه آن ها بتوانند راحت تر اقدام به دریافت برنامه غذایی و ثبت نام برنامه های ورزشی مختلف کنند.

درباره ما

از قسمت های همیشگی برای سایت ها درباره ما است. این بخش به معرفی مجموعه و افراد و همچنین تاریخچه ای از شکل گیری باشگاه و یا مجموعه شما می پردازد. این بخش می تواند اعتماد زیادی را برای مخاطبان جلب کند بنابراین حتما در قسمت درباره ما اطلاعات لازم را قرار دهید.

طراحی سایت ورزشی

هزینه طراحی سایت ورزشی

قیمت طراحی سایت ورزشی هم مانند بقیه سایت ها متفاوت است و این تفاوت ها بستگی به امکاناتی که می خواهید در سایت شما وجود داشته باشد دارد. هرچه امکانات و انتظارات بیشتری از سایت خود داشته باشید هزینه آن بالاتر می رود یک نمونه از امکانات خاص آن نتایج آنلاین مسابقات که همین مورد هزینه طراحی سایت را بالا می برد. به همین دلیل قبل از طراحی و درخواست سایت ابتدا امکاناتی که لازم دارید را مشخص کنید سپس از طراح و شرکت مورد نظر خود بپرسید چقدر زمان می برد و چقدر هزینه طراحی سایت شما می شود. طراحی سایت ورزشی با قیمت مناسب آن است که ابتدا از یک شرکت و یا شخص معتبر در این زمینه کمک بگیرید، هرچه  امکانات کمتری داشته باشید ارزان تر است غالبا چنین سایت هایی با امکانات اولیه از مبلغ 8 میلیون تومان شروع می شود و هرچه امکانات بیشتر هزینه آن هم با توجه به ویژگی جدید بالا تر می رود.
در این مقاله درباره طراحی سایت ورزشی حرفه ای همچنین دیزایین سایت اسپرت و ورزشی از لحاظ رنگ و کیفیت تصاویر توضیح دادیم. در این قسمت اشاره کردیم که حتما قبل از طراحی سایت ورزشی هدف خود را مشخص کنیم که از سایت خود چه انتظاراتی داریم و شامل چه امکاناتی باشد. به طور کلی وب سایت های ورزشی به 4 دسته تقسیم می شوند سایت های ورزشی آنلاین، سایت های ورزشی شخصی، طراحی وب سایت تخصصی ورزشی و باشگاهی و همچنین طراحی سایت فروشگاهی چند نمونه طراحی سایت ورزشی هستند که در همه این سایت ها امکانات تا حدی مشابه اما برخی از آن ها امکانات بیشتری دارند مثل درگاه بانک و سبد کالا و ... که تاثیر مستقیمی بر روی قیمت طراحی سایت شما خواهد داشت.

طراحی سایت ورزشی

طراحی سایت باشگاه ورزشی

امروزه سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی به سمت و سویی می رود که بهترین بستر برای معرفی محصولات و خدمات یک کسب و کار، سازمان یا هر مجموعه ای اینترنت است. که البته قوی ترین دلیل آن پیشرفت گسترده ای است که روز به روز کاربران بیشتری را جذب میکند.
در بستراینترنت، با طراحی وب سایت باشگاه ورزشی، مجموعه باشگاه میتواند خدمات خود را بخوبی به مردم یا مشتریان ارائه دهد. ومشتریان بیشتری برای ثبت نام در باشگاه جذب نماید. یک مدیر وب سایت باید این توانمندی را داشته باشد که بتواند خدمات و امکانات زیادی را بصورت آنلاین برای ورزشکاران یا مشتریان، کاربران یابازدیدکنندگان خود ارائه بدهد. که این عامل بسیارخوبی درکسب درآمد می باشد.
علاوه بر آن طراحی سایت باشگاه ورزشی در کنار مزایای فراوانی که ارائه می دهد. درصرفه جویی زمان آنها، کمک بسیار زیادی می کند. در این مطلب به بررسی امکانات قابل ارائه در طراحی سایت باشگاه ورزشی و مزایای این امکانات خواهیم پرداخت. با شرکت طراحی سایت هیرکانا همراه باشید.

طراحی سایت بدسنازی

چرا طراحی وب سایت ورزشی مهم است؟

طراحی سایت باشگاه ورزشی. به کمک طراحی سایت باشگاه ورزشی این امکان رابه صاحب کسب و کار مجموعه ورزشی می دهد تا از ظرفیت گسترده موجود در بستر وب و اینترنت نهایت استفاده را ببرید. همچنین برنامه ریزی برای تبلیغات در رسانه ها و شبکه های اجتماعی با هدف افزایش رتبه سایت در گوگل تاثیر بسزایی در شناخته شدن و رشد کسب و کار شما خواهد داشت. ولی تأثیر اصلی آن زمانی دیده خواهد شد که تماس تلفنی با سایت باشگاه ورزشی گرفته شود و افراد مشتاق را علاقه‌مند به ثبت‌نام در کلاس‌های شما کند.     .
هرچه یک وب سایت باشگاه ورزشی به کمک اصول سئو سایت رتبه های بالاتری داشته باشد و کلمات کلیدی هدف را رتبه گرفته باشد، افراد بیشتری به واسطه سرچ در گوگل به سایتتان ورود خواهند نمود که این اتفاق سبب برند شدن شما و هرچه بیشتر و بهترو البته حرفه ای  شناخته شدن  مجموعه کسب و کاری شما میباشد. هرچه مجموعه خود را با تکنولوژی وفق داده و و از تمتمی شرایط و امکانات به خوبی استفاده نمایید، طبیعتا فضایی ایجاد خواهد شد که با اقبال همگان و نسل جدیدترها مواجه خواهید شد.
اگر هدف ازطراحی سایت ورزشی ، راه اندازی سایتی با قابلیت خبررسانی ورزشی باشد، طبیعتا بدلیل جذابت هایی که دارند، مخاطبان بیشتری داشته و از پر بازدیدترین و پرترافیک‌ترین سایت‌ها می‌باشند. لذا طراحی سایت‌ باشگاه ورزشی از مهم‌ترین برنامه‌های صاحب یک کسب‌وکار در حوزه ورزش است.

طراحی سایت باشگاه ورزشی

امکانات طراحی سایت باشگاه ورزشی

یک وبسایت باشگاه ورزشی اکثر ایده ها و فرایند هایی که درحالت فیزیکی اتفاق می افتد را میتواندبرای کاربران و مشتریان خود محیا سازد. اما آیا واقعا مورد اقبال کاربران قرار خواهد گرفت؟ جوری خواهد بود که بعد ازبرخورد اول، باز هم به سراغ سایت بروند؟ یک وب سایت باشگاه ورزشی در کنار زیبایی و ظاهر جذاب، می بایست که برای مشتریان خود سهولت استفاده را داشته باشد. این شرط مهمیاست کهکاربران را خسته نکند و بازهم برای ورود کردن به سایت تمایل داشته باشند. هرچه این اتفاق بیشتر بیافتد، قطعا راهی خواهدبود که در رونق اقتصادیشما موثر بوده و به راحتی در زمینه فروش و کسب درآمد، موفق ظاهرشوید.

برخی ازامکانات وب سایت باشگاه ورزشی

1-    معرفی باشگاه
هر کاربری اولین بخشی که مد نظرش است تا آگاه شود، این است که باشگاه خودرا به درستی معرفی نمایید تا ازین طریق یک شناخت کلی نسبت به مجموعه باشگاه باخبر شود. . با ایجاد صفحه درباره ما می توانید اطلاعات جامعی را در رابطه با گواهینامه ها و مدارکی که در طول دوران ورزشی اخذ نموده اید را ارائه دهید  همچنین می توانید در مورد دستگاه های پیشرفته ای که در اختیار دارید صحبت کنید تا مشتریان شما نیز از حرفه ای بودن شما در این زمینه آگاه شوند.

2-    معرفی مربیان و زمانبندی دوره ها
در این بخش به معرفی کاملی از مربیان و اساتید باشگاه به همراه سوابق کاری، مدارک و سوابق ورزشی آنها و تقویم برنامه ی آنها بطور مفصل، مطرح خواهد شد.
این بخش به مشتریان کمک می کند تا با آگاهی کامل نسبت مربی خود را متناسب با برنامهی کاری خود انتخاب نماید.
3-    موقعیت باشگاه

4-    گالری تصاویر

قرار دادن تصاویر مختلف از امکانات، بخشها و تجهیزات باشگاه، یکی ازعواملاصلی و تاثیرگذار در جذب مشتری، در راستای تبلیغات موفق است.که اثرگذاری مستقیمی بر مخاطبان خود دارد.

5-    عضویت در باشگاه ازطریق سامانه

6-    امکان پرداخت شهریه و یا هزینه خدمات باشگاه بصورت آنلاین

یکی از بخش های خوب طراحی سایت باشگاه ورزشی این است که مشتریان، و کاربران می توانند که هزینههای خود رابصورت آنلاین پرداخت نمایند. این هزینه ها میتواند شامل مواردی چون :
پرداخت هزینه دوره های آموزشی
پرداخت شهریه ثبت نام
پرداخت دوره های بصورت 1ماهه، 3ماهه و... و حتی بلند مدت
پرداخت هزینه تمدید
پرداخت هزینه مشاوره
پرداخت هزینه ی دوره متناسب با شرایط جسمانی و...
همه وهمه در بستر در گاه های بانکی معتبر

7-    ایجاد پنل مجزا برای هر باشگاه
در این بخش تمامی اطلاعات و مشخصات فیزیکی کاربران بههماره عکس پرسنلی آنها بار گزاری شده و تمای گزارشات از نظر فرایند رشد و پیشرفت بدنی ورزشکاران درج میشود. وبستری است جهت مکاتبه ی مستقیم میان ورزشکاران و مربیان.

8-ایجاد بخش سلف یا رستوران
در این بخشکاربران با ورزشکاران می توانند برای زمانی که در باشگاه هستند، غذا یا خوراکی مورد نظر خود رار زرو نمایند.

9-    ایجاد بخش فروشگاه
در این بخش باشگاه ها می توانند محصولات و مکمل های غذایی، داروها و مواد بدنسازی مکمل های متناسب ورزشکاران خود را بفروش برسانند.

10-    بخش اخبار و مقالات ورزشی
مقالهنویسی و انتشار مقالات بروز بصورت دوره زمانی مشخص، سبب اعتبار بخشی به سایت شده و افزایش رتبه سایتدر گوگل شدهو اثر مستقیم بر سئو سایت ورزشی دارد.
شرکت طراحی سایت هیرکانا  در نظر دارد باتوجه به توامندی و نیروهای جوانی که دارد ضمن ساخت سایتی با امکانات عالی و کاربرپسند و کاربردی و رعایت اصول UI&UX ، تمامی اصول سئو سایت و بهینه سازی را در آن پیاده نماید.

11-    راه اندازی بخش معرفی رشته های ورزشی
هرباشگاه ممکن است در چند رشته ورزشی فعالیت داشته باشد. با معرفی دقیق و مشخص هر رشته، باعث می شود که علاقمندان به این رشته های ورزشی ترغیب شوند برای ثبت نام در این باشگاه اقدام نمایند.

12-    معرفی بخش تخفیف ها در مناسبت ها

13-    طراحی بخش نظر سنجی
آمار طراحی سایت نشان داده است که آن دسته از وب سایت هایی که دارای فرم نظرسنجی مخاطبان هستند، رشد بیشتری دارند، چرا که تغییرات لازم را می توانند بر حسب نظرات کاربران در سایت ایجاد کنند. این کار به معنای ارزش  احترام برای مخاطبان است. فرم تماس با ما یا نظرسنجی از کیفیت خدمات باشگاه ورزشی یا محتواهای تولید شده در سایت، بهترین گزینه برای این بخش از طراحی سایت باشگاه ورزشی است.

طراحی سایت باشگاه ورزشی