چگونه لندینگ پیج ها به افزایش فروش شما کمک می کنند؟

چگونه لندینگ پیج ها به افزایش فروش شما کمک می کنند؟

چگونه لندینگ پیج ها به افزایش فروش شما کمک می کنند؟

چگونه لندینگ پیج ها به افزایش فروش شما کمک می کنند؟

امروزه با تحول در دنیای اینترنت روش های بازاریابی هم به سمت دیجیتالی شدن رفته اند و بازاریابان باید با روش های مختلف محصولات را بفروشند. یکی از کاربردی ترین روش ها برای افزایش فروش استفاده لندینگ پیج یا صفحات فرود است که با توجه به اینکه این صفحات بخشی از سایت هستند و نیاز به منابع خارجی ندارد با هزینه کمی می توانید فروشتان را بالا ببرید. در ادامه همراه ما باشید تا در مورد لندینگ پیج ها و تاثیری که بر روی فروش دارند، توضیح دهیم.

صفحه فرود یا لندینگ پیج چیست؟

لندینگ پیج یک صفحه مستقل سایت است که با هدف بازاریابی و تبلیغات ایجاد شده و کاربر پس از کلیک بر روی لینکی در یک ایمیل، تبلیغات گوگل ادز، موتورهای جستجو مانند گوگل، یوتیوب، فیسبوک، اینستاگرام، توییتر و… در یک صفحه خاص فرود می آیند.

صفحات لندینگ بر روی یک هدف خاص تمرکز دارند و کاربر را به یک اقدام خاص دعوت می کنند، این تمرکز در صفحات فرود باعث شده تا صفحات لندینگ پیج به بهترین گزینه برای افزایش نرخ تبدیل کمپین های بازاریابی و فروش تبدیل شوند.

هدف یک صفحه فرود تبدیل بازدیدکنندگان است و یک ابزاری ضروری برای کمپین های بازاریابی است. لندینگ پیج ها به منظورهای مختلف مانند معرفی محصول یا خدمت، فروش ویژه، فروش مناسبتی، کمپین های تخفیف، جمع آوری ایمیل و شماره کاربران، افزایش کاربران عضو و… طراحی می شوند.

مزایای استفاده از لندینگ پیج ها در سایت

صفحه فرود یک کانال بازاریابی آنلاین ارزشمند است که می تواند به کاربران در سفر خریدار کمک می کند. صفحات فرود برای یک مخاطب هدف خاص طراحی شده و فرصت ایده آلی را در اختیار شما قرار می دهند تا بازدیدکنندگان را به مشتریان پولی تبدیل کنید.

صفحات لندینگ پیج معمولا برای اهداف کوتاه مدت و مشخص هستند، هنگامی که کاربر وارد صفحه فرود می شود، تشویق می شود تا اقدام خاصی مانند پر کردن یک فرم ثبت نام، مشاهده محصول، خرید و… را انجام دهد. در صفحات فرود گزینه های محدودی برای کاربر قرار می گیرد و با محدود کردن گزینه های تصمیم گیری و اقدام برای آنها آسانترمی شود.

چگونه لندینگ پیج ها به افزایش فروش کمک می کنند؟

فقط داشتن یک لندینگ پیج کافیست نیست و باید دارای اجزای مناسب باشد و به درستی مخاطبان مورد نظر را هدف قرار دهد. لندینگ پیج ها با داشتن ویژگی های زیر به افزایش فروش شما کمک می کنند:

هدفمند بودن لندینگ پیج ها

لندینگ پیج ها با یک هدف خاص مانند تبلیغ یک محصول، معرفی یک خدمات خاص، دانلود یک کتاب، معرفی رویدادها، یا ارائه تخفیف های ویژه طراحی می شوند. با توجه به اینکه یک لندینگ پیج برای یک هدف خاص هستند کاربران به سمت هدف مورد نظر هدایت می شوند و اگر با قصد فروش باشد تا 60 % منجر به خرید می شوند.

افزایش نرخ تبدیل

لندینگ پیج ها با داشتن اطلاعات مورد نیاز به افزایش نرخ تبدیل کمک می کند. در واقع در صفحه لندینگ پیج کاربران با یک پیشنهاد واضح و مشخص سروکار دارند و به همین دلیل در میان انبوهی از اطلاعات گم نمی شوند و کاربر به سمت هدفی مورد نظر، هدایت می شود. در لندینگ پیج ها، بازدیدکنندگان می توانند به سرعت به اطلاعات مورد نظر دست پیدا کنند و راحت تر برای خرید تصمیم بگیرند.

افزایش زمان حضور کاربر در سایت

صفحه فرود، اولین صفحه ای است که بازدیدکنندگان هنگام بازدید از وب سایت شما وارد آن می شوند و کاربران اولین تاثیر را از خدمات شما می گیرند. طراحی بهینه صفحات فرود باعث می شود که کاربران به سراغ صفحات دیگر بروند. طراحی و رابط کاربری جذاب در لندینگ پیچ ها کمک می کند تا کاربران زمان بیشتری در سایت بمانند، استفاده از آن آسان باشد، به راحتی به خاطر سپرده شوند و کاربران دوباره از وب سایت شما بازدید کند.

بهبود اعتماد و اعتبار

نوع محتوایی که ارائه می دهید به افزایش اعتبار و اعتماد کاربران کمک می کند در محتوای صفحات لندینگ پیج می توانید موارد زیر را برای اعتبار بخشی به صفحات اضافه کنید:

 • نظرات کاربران محصولات

 • نظرات شرکت ها از خدمات شما

 • گواهی کار و عملکرد شما

 • مشتریان قبلی که با آنها کار کرده اید

 • نقل قول هایی است که محصول شما را تایید می کنند

با قرار دادن این اطلاعات می توانید در کاربران حس اعتماد و اطمینان بیشتری ایجاد کنید و به این ترتیب لندینگ پیج ها به افزایش فروش کمک می کنند.

افزایش ترافیک سایت

صفحه فرود فرصتی برای افزایش ترافیک سایت از موتورهای جستجو را پبرای شما فراهم می کند. با انتخاب کلمات کلیدی هدفمند و سئو کردن صفحه هدف با افزونه هایی مانند یواست سئو(https://www.rtl-theme.com/wordpress-yoast-seo-plugin/) می توانید شاهد افزایش ترافیک ارگانیک بیشتری باشید.

کمک به شناخت مخاطب

صفحات فرود یا لندینگ پیج ها به بازاریابان کمک می کند مخاطبانتان را بیشتر بشناسند. معمولا در یک سایت چند لندینگ پیج وجود دارد و با تجزیه و تحلیل سوابق رفتار کاربر به شناخت مخاطبان هدف کمک می کند. با کنارهم قرار دادن اطلاعات از چندین صفحه می توانید آنالیزی از کاربران داشته باشید. این تجربیات و افزایش شناخت کاربران کمک می کند تا صفحات لندینگ پیج را بهینه طراحی کنید که منجر به افزایش سرنخ یا نرخ تبدیل می شود. در واقع با این اطلاعات می توانید نقاط تماس با کاربران را به دست آورید و و طبق سلیقه کاربران کمپین های بازاریابی را بسازید.

 

اجزای لندینگ پیج چیست؟

یک لندینگ باید دارای اجزای مختلفی باشد و در عین اینکه نباید شلوغ باشد باید اطلاعات مورد نیاز را به کاربر بدهد. یک لندینگ پیج باید دارای اجزای زیر باشد:

 • ارائه پیشنهادات ویژه

 • دعوت به اقدام

 • تشویق به ثبت نام یا ثبت ایمیل و شماره تلفن

 • تبلیغ یک محصول خاص

 • ارائه محتوای اضافی واضح و دقیق

چه طور یک لندینگ پیج بسازیم؟

برای ساخت صفحات لندینگ پیج روش های مختلفی وجود دارد :

 • کدنویسی از ابتدا: اگر دانش برنامه نویسی دارید، می توانید لندینگ پیج خود را از ابتدا کدنویسی کنید و المان ها و اجزای مورد نظر را بر روی صفحه لندینگ قرار دهید.

 • استفاده از پلتفرم های ساخت لندینگ پیج: بسیاری از پلتفرم های آنلاین وجود دارند که به شما امکان می دهند بدون نیاز به دانش برنامه نویسی، لندینگ پیج بسازید.

 • استفاده از ابزارهای CMS: اگر از سیستم مدیریت محتوایی مانند وردپرس استفاده می کنید، می توانید از افزونه های مختلف برای ساخت لندینگ پیج استفاده کنید. از جمله یکی از بی دردسرترین روش ها برای ساخت لندینگ پیج، استفاده افزونه المنتور راست چین که یک صفحه ساز اختصاصی است و بدون نیاز به دانش کدنویسی و با درگ کردن المان های آماده می توانید لندینگ مورد نظرتان را طراحی کنید.

اگر خیلی کوتاه بخواهیم نحوه طراحی یک لندینگ پیج را توضیح دهیم این است که کافیست یک برگه ایجاد کنید و ویرایش با المنتور را بزنید حالا برای سایت صفحه ای که دارید از می توانید از المان های مرتبط مانند مورد زیر استفاده کنید:

 • المان سربرگ: برای ساخت هدر برگه به کار می رود

 • اسلایدر و گالری : در صورت نیاز به نمایش تصاویر از اسلایدر استفاده کنید

 • شمارنده معکوس برای موارد مانند شروع کمپین یا پایان تخفیف

 • نمایش محصولات مرتبط

 • دکمه های متنوع برای کال تو اکشن

 • فرم تماس

نکات مهم در طراحی لندینگ پیج

در طراحی لندینگ پیج حتما از ترکیب رنگی سایت و المان های مرتبط با سایت استفاده کنید. همچنین از یک متخصص ui و ux برای بهینه کردن صفحات استفاده کنید. نکات زیر به شما در طراحی بهتر صفحات لندینگ پیج کمک می کند:

 • صفحه فرود باید متمرکز و بدون حواس پرتی باشد

 • از صفحات فرود باید بر روی یک گروه از مخاطبان هدف خاص باشد.

 • اطلاعات تماس بیشتر را در صفحات سایت قرار دهید تا دسترسی کاربران به شما آسان شود.

 • بازدیدکنندگان سایت باید بدون دردسر پیام اصلی، سرفصل ها و دعوت به اقدام را ببینند و این المان ها را بهتر است در بالای صفحه‌های فرود خود قرار دهید.

 • هر صفحه فرود باید فقط شامل یک دعوت به اقدام یا CTA باشد.

 • دکمه های کال تو اکشن باید رنگی چشم نواز داشته باشند و از رنگ متضاد برای پس‌زمینه صفحه فرود خود استفاده کنید تا بیننده را ترغیب به اقدام کند.

 • صفحه لندینگ پیج باید طراحی ریسپانسیو داشته باشد. با توجه به اینکه بیش از 56% ترافیک اینترنت جهانی از طریق تلفن های همراه است باید مطمئن شوید تمام المان ها به درستی در موبایل نمایش داده می شود.

امیدوارم با خواندن این مقاله اطلاعات بیشتری در مورد لندینگ پیج ها به دست آورید و با طراحی بهینه لندینگ پیچ ها فروشتان را بالا ببرید.