سئو سایت و بهینه سازی وب

سئو (seo) که مخفف عبارت Search Engine Optimization می باشد به معنی بهینه سازی سایت ها و محتواهای سایت، برای موتورهای جستجو می باشد. شرکت هیرکانا در بخش سئو سایت و یا سئو سایت گرگان در تلاش است که تمامی تجارب موفق خود را جهت کسب رضایت 100درصدی مشتریان خود بکار بندد.


شرکت ارائه خدمات سئو

شرکت هیرکانا به عنوان یکی از شرکت های حرفه ای در زمینه ی ارائه خدمات سئو می باشد که خدمات سئو را بصورت اصولی و مورد تایید گوگل انجام می دهد.

 

خدمات سئو

خدمات سئو سایت یا خدمات بهینه سازی وب سایت که توسط شرکت هیرکانا بصورت کاملا تخصصی انجام می شود. به سه پایه خدمات سئو داخلی، خدمات سئو خارجی و سئو تکنیکال انجام می گردد. امروزه کسب رتبه برتر در گوگل برای هر کسب و کاری جزء الزامات هر وب سایتی است.و ازاین رو افراد و شرکتها با توجه نیاز خود جهت تبلیغات نیازمند هستند تا در موتورهای جستجو مثل گوگل در ردیف های بالا دیده شوند. هنگامی یک وب سایت در کلمات کلیدی خود در جایگاه های بالای موتورهای جستجو قرار گرفت نیازمند آن است تا جایگاه خود را حفظ نماید.

 

چرا  کسب و کارها به خدمات سئو نیازمند هستند؟

بصورت کلی روش های تبلیغات را می توان به جند نوع تقسیم بندی نمود: 1- رادیو 2- تلویزیون 3- تبلیغات محیطی و .. یکی از روش های تبلیغات سئو می باشد. سئو دارای سه ویژه گی متمایز است که هیچ کدام از روش های تبلیغاتی نام برده شده از آن برخوردار نمی باشند:

  • سئو یا بهینه سازی سایت هدفند است ولی سایر روش های تبلیغاتی دارای هدفمندی زیادی نیستند
  • سئو دارای ماندگاری بالایی است ولی تمامی روش های تبلیغاتی به محض اتمام شارژ دیگر کسب و کار دیده نخواهد شد.
  • سئو دارای هزینه های کمتری از روش های تبلیغاتی نام برده شده می باشد.

 از این رو کسب و کار ها به این روش تبلیغاتی نیازمند می باشند.

 

سئو چیست؟

SEO یا سئو به معنی بهینه سازی سایت برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است و امروزه جزو مراحل مهم و حائز اهمیت وب سایت می باشد. سئو به معنی پیاده سازی دستورات، الگوریتم ها و استاندارد های گوگل می باشد که نتیجه عمل درست و صحیح و علمی به آن قرارگیری در صفحه اول گوگل در کلمات کلیدی خاص می باشد.

در حقیقت سئو به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است. اگر بخواهیم بطور کلی سئو را تعریف کنیم باید بگوییم سئو مجموعه ای از دستورالعمل و قوانین و تکنیک است که باعث می شود که رتبه سایت در بالاترین رتبه از مرورگر یا موتورجستجو قرار بگیرد. صاحبان کسب و کار برای دیده شدن و بازاریابی خدمات خود بسیار به این موضوع اهمیت می دهند که کاربر لینک سایت آنها را در قسمت بالای مرورگر ببیند و از آن استفاده کند. موتورهای جستجو از سال 1990 شروع به فعالیت کردند که yahoo یکی ازمحبوب ترین آنها بود و با گذشت زمان موتورهای جستجوهای زیادی در این بستر بوجود آمدند و رتبه بندی سایت ها پیچیده تر شد و البته مهم تر. که امروزه موتور جستجوی google به عنوان محبوب ترین موتور جستجو شناخته می شود.

ممکن است باز هم سئو برای شما روشن نشده باشد و به خودتان بگویید سئو چیست؟ به طور خلاصه و روان میتوان گفت که سئو مجموعه عملیاتی است که در طراحی سایت ، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام میدهیم تا جایگاه بهتری در موتور های جستجو کسب کنیم و بازدید های بیشتری برای سایت خود جذب کنیم.

 

سئو سایت

 

سئو و بهینه سازی وب:

چرا باید سایتمان را سئو کنیم؟

باید بدانیم و قبول کنیم که سئو هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است. و اگر اندکی نسبت به کسب و کارهای اینترنتی شناخت داشته باشید . بر این باور خواهید ماند که بهترین سرمایه‌گذاری برای کسب‌وکارهای امروزی، بهینه‌سازی وب‌سایت (سئو سایت) برای موتورهای جستجو است.

 

بهینه سازی سایت یعنی چه؟

منظور از بهینه سازی، بهبود عملکرد سایت شما بر اساس استاندارد های موتور جستجو و افزایش بازدیدکنندگان می باشد. در سئو فاکتور های زیادی موثر هستند. این فاکتور ها از کلمات کلیدی گرفته تا لینک های ورودی به سایت شما از سایت های دیگر و.... می باشد. شرکت هیرکانا ( شرکت سئو سایت گرگان) یکی از سایت هایی است که در زمینه سئو سایت (سئو سایت در گرگان) بصورت حرفه ای فعالیت دارد. یکی از مهم ترین رویداد برای کسانی که وب سایت دارند این است که صفحه وب سایت آن ها در بالاترین رتبه مرورگر قرار بگیرد و  در دسترس بیشتری باشد که در نهایت مورد بازدید بیشتری برای عموم باشد. رتبه بندی گوگل خیلی اهمیت دارد و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند به این موضوع توجه ویژه ای دارند که ما در ادامه بطور کامل به این موضوع و اهمیت هایی که برای یک سایت دارد می پردازیم.


توجه داشته باشید که اگر شما در موتور های جستجو رتبه بالایی کسب کنید، بازدید وب سایت شما بالا رفته و شانس دیده شدن وب سایت و کسب و کار شما بسیار بالا خواهد بود.که در نهایت میتواند به افزایش فروش و کسب درآمد بالاتر منجر شود. عوامل بسیاری در سئو و بهینه سازی وب سایت موثر هستند از جمله کد نویسی استاندارد با رعایت اصول سئو و Seo Base  بودن وب سایت، تولید محتوای مناسب ، بک لینک یا وب سایت هایی که از مطالب وب سایت شما استفاده می کنند و به سایت شما لینک می دهند. رعایت سئو در کد نویسی وب سایت های جدید و سئو و بهینه سازی وب سایت های قدیمی با در نظر گرفتن آخرین الگوریتم های گوگل در رتبه بندی وب سایت ها و گزارش مراحل پیشرفت کار به کارفرما در تمام مراحل ضروریست.

 

مزایای طراحی سایت بر اساس اصول سئو

طراحی سایت بر اساس اصول سئو باعث رتبه بندی بهتر سایت و حضور در نتایج برتر موتور های جستجو خواهد شد. علاوه بر این سبب می شود که درادامهی روند سئو سایت، اقدامات سئو تکنیکال، سئوی on page و off page بدرستی اعمال شده  ودر رسیدن به رتبه های برتر تسریع بخشیده شود. حضور در نتایج بالا موتور های جستجو بازدید کنندگان وب سایت شما را افزایش میدهد و همین افزایش بازدیدکننده باعث بیشتر دیده شدن و افزایش فروش و توسعه کسب و کار و وبسایت شما می شود. نتیجه ی سئو مناسب ورود بازدید کنندگان و مشتریان جدید از طرف موتور های جستجو و گسترش کسب و کار  خواهند شد. با قرار گرفتن در رتبه های نخست جستجو این موتور های جستجو هستند که وظیفه ی تبلیغ و بازاریابی سایت و محصولات و خدمات ما را بر عهده می گیرند. شرکت طراحی سایت هیرکانا با بهره گیری از تیم قدرتمند سئو، و با همراهی تیم متخصص و قدرتمند سئو و بهینه سازی سایت، سایت های خود را براساس اصول سئو طراحی کرده و راه کسب نتایج برتر در جستجو ها را برای مشتریان خود هموار می کند.

 

هدف از بالا بردن سئو یا رتبه سایت

اولین هدف سئو این است که سایت ها در بالاترین قسمت نتیجه جستجو قرار بگیرد و کلمات کلیدی  که کاربر وارد می کند با صفحات ارتباط برقرار کند، در این صورت برای موتور جستجو هم مفید است چراکه اطلاعات لازم را به کابر رسانده وکاربر اعتماد بیشتری نسبت به آن پیدا می کند و از این موتور جستجو استفاده بیشتری خواهد کرد. بعد از بهینه سازی سایت از طریق کلمات کلیدی بازه زمانی طول می کشد تا نتیجه مثبتی را در بر داشته باشد که شاید این موضوع باعث شود نتیجه به سرعت دیده نشود  ولی بعد از مدتی رتبه سایت بالا رفته و بازدیدکنندگان زیادی را خواهیددید که این موضوع خیلی مهم است که در نتایج مرورگر جزو 3گزینه بالا باشید که حداقل50% کلیک شامل سایتتان می شود. سایت هایی که محتوای کسب و کار دارند سئو  اهمیت بالایی دارد زیرا می خواهند در قسمت بالا قرار بگیرند واز رقبای دیگر  عقب نمانند در نتیجه  بحث فروش بیشتری از محصولاتشان می شود سئو کمک می کند این بستر برای صاحب کسب و کار یک تبلیغات عالی شود.

 

انواع سئو

سئو تکنیکال : این بخش از سئو به مجموعه ای از اقدامات سئو جهت بررسی مشکلات هاستینگ، سرعت و ... گفته می شود نا از لحاظ تکنیکالی مانعی برای پیشرفت سئو سایت شما نباشد

سئو  درون صفحه (On Page SEO) : این سئو یعنی محتویات وب سایت که شامل عکس، لینک ها و.. و کد  را به نوعی مستقیم کنترل کنیم، هرآنچه در سایت بارگزاری می شود مربوط به این سئو است. هر تغییری که در محتویات سایت ایجاد کنید بر سئو درون صفحه اثر می گذارد.

سئو بیرون صفحه (Off Page SEO) : سئو بیرون صفحه مخالف سئو درون صفحه است البه که باید سئو درون صفحه به درستی اعمال شود تا این سئو انجام شود. این سئو باعث ارتقا در خارج از سایت می شود . سئو بیرون صفحه است که باعث می شود رتبه بندی سایت بالا رود. این سئو در ابتدا روی پیوند هایی که سایت های دیگر به سایت شما اشاره میکند و در مرحله بعد با روش های موجود به بهینه سازی موتور جستجو می پردازد.

سئو کلاه سفید (White hat) : مجموعه ای از تکنیک هایی که از قوانین و مقررات موتورهای جستجو پیروی می کنند. این قوانین باید هایی دارد که نام میبریم: باید کار با وب سایت شما آسان باشد تا هر کاربری با هرمقدار اطلاعاتی بتواند از سایت شما استفاده کند. سرعت وب سایت زیاد باشد و در موبایل به درستی نشان داده شود . این گزینه خیلی برای گوگل مهم است و اینکه سایت به درستی نشان داده نشود رتبه خوبی را نمی گیرد. سایتی که ساخته اید در زمینه کاریتان نسبت به رقبای دیگر تمایز داشته باشد و مستقل باشد،
از متا تگ های مناسب استفاده کنید(کار برد متا تگ ها، توصیف بهتر محتواست).
اهمیت کلمات کلیدی را جدی بگیرید. با ابزار هایی مثل MOZ می توانید کلمات کلیدی را به RankBrain  (این سیستم کمک می کند که به جای توجه به داده های متا محتوا را درک کند) تبدیل کنید
محتوای سایت شما خیلی هم است باید مخاطب را جذب کند و نیاز کاربر رابرطرف کند. از سوالات پرسشی در محتوا استفاده کنید، چرا که افراد بدلیل رفع سوالات خود جستجو می کنند با کاربران ارتباط خوبی داشته باشید.
بهینه سازی که انجام می دهید در جهت رفع نیازکاربر باشد نه موتور جستجو
خیلی از جستجوهایی که در مرورگرها می شود برای پیدا کردن مکان است و همینطورسایت هایی که موضوع تجاری دارند باید اطلاعات دقیق و محل کسب و کارخود را در ر Google My Business  وارد کنند.
از متا تگ های مناسب استفاده کنید(کار برد متا تگ ها، توصیف بهتر محتواست)
یکی از باید ها در سئو کلاه سفید استفاده از لینک هاست، باید لینک هایی را در سایت ایجاد کنید که با سایت شما در ارتباط باشند، به این صورت این سایت مفید خواهد بود. منابع اطلاعات سایت خود را تقویت کنید تا بتوانید لینک های مفیدی را قرار دهید.
اگر موارد بالا را به درستی انجام دهید شما سایتتان براساس کلاه سفید پیش رفته است.

سئو کلاه سیاه: سئو کلاه سیاه دقیقا برعکس سئو کلاه سفید است یعنی تکنیک هایی وجود دارد که برخلاف قوانین گوگل است.

از جمله مواردی که  سئو کلاه سیاه به حساب می آید
قوانین گوگل را اهمیت نمی دهید.
موتورهای جستجو را در اولویت قرار می دهید و سپس کاربر.
سایت های دیگر را هک کردن
گول زدن مخاطب با استفاده از تکنیک های مختلف و... که بهتر است روی این موضوع زوم نکنیم و به آن توجه نکنیم چون قوانین غیر اخلاقی است.


نتیجه: آن را به کسب وکارهایی که سایت دارند به دلایل رقابتی، فروش و تجارت خیلی توجه ویژه ای به سئو سایت خود دارند که همانطور که در مطالب بالا گفتیم با رعایت قوانین ، مفهوم سئو و انواع سئو  سئو کلاه سفید و ... می توانند رتبه سایت خود را بالا ببرند و جزو 3 سایت بالا قرار بگیرند .