سئو و بهینه سازی وب:

باید بدانیم و قبول کنیم که سئو هزینه نیست، سرمایه‌گذاری است. و اگرد اندکی نسبت به کسب و کارهای اینترنتی شناخت داشته باشید . بر این باور خواهید ماند که بهترین سرمایه‌گذاری برای کسب‌وکارهای امروزی، بهینه‌سازی وب‌سایت (سئو سایت) برای موتورهای جستجو است.

شرکت هیرکانا یا شرکت سئو سایت گرگان یکی از سایت هایی است که در زمینه سئو سایت (سئو سایت در گرگان) بصورت حرفه ای فعالیت دارد. یکی از مهم ترین رویداد برای کسانی که وب سایت دارند این است که صفحه وب سایت آن ها در بالاترین رتبه مرورگر قرار بگیرد و  در دسترس بیشتری باشد که در نهایت مورد بازدید بیشتری برای عموم باشد. رتبه بندی گوگل خیلی اهمیت دارد و کسانی که در این حوزه فعالیت دارند به این موضوع توجه ویژه ای دارند که ما در ادامه بطور کامل به این موضوع و اهمیت هایی که برای یک سایت دارد می پردازیم.

سئو چیست : در ابتدا باید بگوییم کلمه seo مخفف چیست مخفف سه کلمه Search Engine Optimization است که به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است.

اگر بخواهیم بطور کلی سئو را تعریف کنیم باید بگوییم سئو مجموعه ای از دستورالعمل و قوانین و تکنیک است که باعث می شود که رتبه سایت در بالاترین رتبه از مرورگر یا موتورجستجو قرار بگیرد.

صاحبان کسب و کار برای دیده شدن و بازاریابی خدمات خود بسیار به این موضوع اهمیت می دهند که کاربر لینک سایت آنها را در قسمت بالای مرورگر ببیند و از آن استفاده کند.

موتورهای جستجو از سال 1990 شروع به فعالیت کردند که yahoo یکی ازمحبوب ترین آنها بود و با گذشت زمان موتورهای جستجوهای زیادی در این بستر بوجود آمدند و رتبه بندی سایت ها پیچیده تر شد و البته مهم تر.


هدف از بالا بردن سئو یا رتبه سایت :

اولین هدف سئو این است که سایت ها در بالاترین قسمت نتیجه جستجو قرار بگیرد و کلمات کلیدی  که کاربر وارد می کند با صفحات ارتباط برقرار کند، در اینصورت برای موتور جستجو هم مفید است چراکه اطلاعات لازم را به کابر رسانده وکاربر اعتماد بیشتری نسبت به آن پیدا می کند و از این موتور جستجو استفاده بیشتری خواهد کرد.

بعد از بهینه سازی سایت از طریق کلمات کلیدی بازه زمانی طول می کشد تا نتیجه مثبتی را در بر داشته باشد که شاید این موضوع باعث شود نتیجه به سرعت دیده نشود  ولی بعد از مدتی رتبه سایت بالا رفته و بازدیدکنندگان زیادی را خواهیددید که این موضوع خیلی مهم است که در نتایج مرورگر جزو 3گزینه بالا باشید که حداقل50% کلیک شامل سایتتان می شود.

سایت هایی که محتوای کسب و کار دارند سئو  اهمیت بالایی دارد زیرا می خواهند در قسمت بالا قرار بگیرند واز رقبای دیگر  عقب نمانند در نتیجه  بعث فروش بیشتری از محصولاتشان می شود سئو کمک می کند این بستر برای صاحب کسب و کار یک تبلیغات عالی شود.


می خواهیم 4 نوع از سئو را توضیح دهیم:

سئو  درون صفحه: این سئو یعنی محتویات وب سایت که شامل عکس، لینک ها و.. و کد  را به نوعی مستقیم کنترل کنیم  ،هرآنچه در سایت بارگزاری می شود مربوط به این سئو است.هر تغییری که در محتویات سایت ایجاد کنید بر سئو درون صفحه اثر می گذارد.

سئو بیرون صفحه:  سئو بیرون صفحه مخالف سئو درون صفحه است البه که باید سئو درون صفحه ب درستی اعمال شود تا این سئو انجام شود. این سئو باعث ارتقا درخارج از سایت می شود . سئو بیرون صفحه است که باعث می شود رتبه بندی سایت بالا رود. این سئو در ابتدا روی پیوند هایی که سایت های دیگر به سایت شما اشاره میکند و در مرحله بعد با روش های موجود به بهینه سازی موتور جستجو می پردازد.

سئو کلاه سفید : مجموعه ای از تکنیک هایی که از قوانین ومقررات موتورهای جستجو پیروی می کنند. این قوانین باید هایی دارد که نام میبریم:

 باید کار با وب سایت شما اسان باشد تا هر کاربری با هرمقدار اطلاعاتی بتواند از سایت شما استفاده کند .

 سرعت وب سایت زیاد باشد و در موبایل به درستی نشان داده شود . این گزینه خیلی برای گوگل مهم است و اینکه سایت به درستی نشان داده نشود رتبه خوبی را نمی گیرد

 سایتی که ساخته اید در زمینه کاریتان نسبت به رقبای دیگر تمایز داشته باشد و مستقل باشد،

از متا تگ های مناسب استفاده کنید(کار برد متا تگ ها، توصیف بهتر محتواست)

اهمیت کلمات کلیدی را جدی بگیرید. با ابزار هایی مثل MOZ می توانید کلمات کلیدی را به RankBrain  (این سیستم کمک می کند که به جای توجه به داده های متا محتوا را درک کند) تبدیل کنید

محتوای سایت شما خیلی هم است باید مخاطب را جذب کند و نیاز کاربر رابرطرف کند. از سوالات پرسشی در محتوا استفاده کنید، چرا که افراد بدلیل رفع سوالات خود جستجو می کنند با کاربران ارتباط خوبی داشته باشید.

بهینه سازی که انجام می دهید در جهت رفع نیازکاربر باشد نه موتور جستجو

خیلی از جستجوهایی که در مرورگرها می شود برای پیدا کردن مکان است و همینطورسایت هایی که موضوع تجاری دارند باید اطلاعات دقیق و محل کسب و کارخود را در ر Google My Business  وارد کنند.

از متا تگ های مناسب استفاده کنید(کار برد متا تگ ها، توصیف بهتر محتواست)

یکی از باید ها در سئو کلاه سفید استفاده از لینک هاست، باید لینک هایی را در سایت ایجاد کنید که با سایت شما در ارتباط باشند، به این صورت این سایت مفید خواهد بود. منابع اطلاعات سایت خود را تقویت کنید تا بتوانید لینک های مفیدی را قرار دهید.

اگر موارد بالا را به درستی انجام دهید شما سایتتان براساس کلاه سفید پیش رفته است.

سئو کلاه سیاه: سئو کلاه سیاه دقیقا برعکس سئو کلاه سفید است یعنی تکنیک هایی وجود دارد که برخلاف قوانین گوگل است.

از جمله مواردی که  سئو کلاه سیاه به حساب می آید

قوانین گوگل را اهمیت نمی دهید.

موتورهای جستجو را در اولویت قرار می دهید و سپس کاربر.

سایت های دیگر را هک کردن

گول زدن مخاطب با استفاده از تکنیک های مختلف و... که بهتر است روی این موضوع زوم نکنیم و به آن توجه نکنیم چون قوانین غیر اخلاقی است.

نتیجه: آن را به و کسب وکارهایی که سایت دارند به دلایل رقابتی، فروش و تجارت خیلی توجه ویژه ای به سئو سایت خود دارند که همانطور که در مطالب بالا گفتیم با رعایت قوانین ، مفهوم سئو و انواع سئو  سئو کلاه سفید و ... می توانند رتبه سایت خود را بالا ببرند و جزو 3 سایت بالا قرار بگیرند .