انواع لوگو ها

 دسته بندی  دسته بندی : طراحی گرافیک و موشن گرافی , لوگو تاریخ انتشار   تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۰/۸   تعداد بازدید تعداد بازدید : ۹۹۰

انواع لوگو ها

انواع لوگو ها

لوگو یا آرم تجاری تصویریست که بصورت سمبلیک و کاملا مفهومی برای کسب و کاری طراحی می شود. و هدف آن نشان دادن تصویری از کسب و کار به مخاطب است.
در ادامه به انواع لوگو خواهیم پرداخت:


1-لوگو تصویری:

دراین لوگو ها ما فقط تصویری مشاهده میکنیم که به صورت مفهمومی و مرتبط با کسب و کار طراحی شده.مزیت اصلی لوگوهای تصویری این است که مهم نیست مخاطب شما اهل کجاست و با چه زبان و گویشی حرف می زند! طراحی حرفه ای لوگو شده باشد، اولین و رسالت خود که معرفی کسب و کار در نگاه اول است را به خوبی انتقال می دهد. و به راحتی در ذهن بیننده هک خواهد شد.که گاها در گنار لوگو نام برند هم نوته می شود.

 

 

2- لوگو نوشتاری:

در این نوع لوگوها ما فقط شاهد نوشته ای با طراحی خاص هستیم که همین امر سبب منحصر بفرد شدن آن می شود. که اصطلاحا به آنها لوگوتایپ (لوگوهای نوشتاری) گفته می شود.

 

3- لوگوهای حرف نماد

این نوع لوگوها با استفاده از حرف اول برند، شرکت ویا... طراحی می شوند. و دلیل اصلی آن هم می تواند طولانی بودن اسم موردنظربرند یا شرکت و یا... باشد. این نوع لوگوها در عین سادگی قابلیت های فراوانی داشته که مهمترین عان می تواند ثبت شدن حرف اول برند یا شرکت در ذهن مخاطب باشد.

 

4- لوگو های ترکیبی:

لوگوهایی هستند که بطور همزمان در تصویرشان هم طرح گرافیکی دارد و هم نوشته. این عوامل می توانند اطلاعات کاملتری از کسب و کار خود به مخاطب بدهند. در این نوع از لوگوها اگر هارمونی تصویر و نوشته رعایت شود می توانند از جذابیت و زیبایی بالایی برخوردار بشوند.

 

:: سخن آخر
برای توسعه یک برند بصری انتخاب نوع لوگو مرحله اول کار است. زمانی که درک کردید کدام نوع لوگو مناسب کسب و کار شماست سپس میتوانید طرح و رنگ های مناسب، فونت و بقیه جزئیات را که نشانگر هویت کسب وکارتان است را در نظر بگیرید.

مطالعه کنید >> چرا باید کارت ویزیت داشته باشیم؟

مقالات مرتبط

طراحی لوگو در گرگان

طراحی لوگو در گرگان

طراحی لوگو در گرگان طراحی و اجرای انواع لوگو، لوگوتایپ، نشانه در گرگان و دیگر شهر های کشور طراحی لوگو در هیرکانا حرفه ای، متناسب و مقرون بصرفه. ساخت ...

چرا باید لوگو داشته باشیم ?

چرا باید لوگو داشته باشیم ?

چرا باید لوگو داشته باشیم ؟ چرا باید لوگو داشته باشیم و البته آن را ثبت کنیم ؟ آیا تا بحال این سوال برای شما پیش آمده؟ در ...

پربازدیدترین مقالات مشاهده همه مقالات

رنگ سال 2019

 انتخاب رنگ سال توسط  پنتون برای سال 2019 و رنگ سال 1398 به رنگ مرجانی زنده PANTONE ...

انواع لوگو ها

لوگو یا آرم تجاری تصویریست که بصورت سمبلیک و کاملا مفهومی برای کسب و کاری طراحی می ...

چرا باید لوگو داشته باشیم ?

چرا باید لوگو داشته باشیم ؟ چرا باید لوگو داشته باشیم و البته آن را ثبت کنیم ؟ ...

آموزش اچ تی ام ال و سی اس اس 3

در جلسه سوم دوره آموزش طراحی سایت، اچ تی ام ال و سی اس اس برای شما ...