طراحی سایت

طراحی وب سایت

سئو و بهینه سازی سایت

طراحی

طراحی لوگو و بنر

تماس مستقیم: ٩۴٧۴-٧۵۴-٠٩١١

آیا آنتی ویروس ها قابل اطمینانند؟

آیا آنتی ویروس ها قابل اطمینانند؟

شاید بارها سر این موضوع صحبت شده است که شما یه یک موتور اسکن ضد بدافزار در شبکه خود اطمینان نکنید و از چندین موتور به صورت همزمان استفاده کنید. شاید بهتر باشد که ابتدا موضوع را بررسی کنیم و بعد راه کار لازم را ارائه شود.

مشکل از جایی شروغ شد که من یک ایمیل دریافت کردم که در متن آن نوشته شده بود که صورتحساب شما آماده است. خوب برای من جالب بود برای اینکه من اصلا شرکت مربوطه را نمی شناختم. به همین دلیل این فایل مربوط را به صورت zip ار سرور ایمیل دریافت کردم و سپس آن را به ماشین مجازی منتقل کردم تا بررسی کنم.

فایل مورد نظر یک فایل java است که در صورتی که اجرا شود سیستم شما را آلوده می کند. طبق معمول ، ساده ترین کار این بود که این فایل را به سایت Virtualtotal برای بررسی های بیشتر منتقل کنم. و متاسفانه خروجی ارائه شده توسط سایت virustotal اصلا خوشایند نبود.

از بین تمامی آنتی ویروس های موجود که توسط virustotoal بررسی می شوند تنها symantec ، kaspersky ، ikarus و zonealarm آن را شناسایی کرده اند. خبر بسیار بدی بود برای اینکه من انتظار تعداد شناسایی بیشتری داشتم. تازه اینکه من نرم افزار کسپراسکی چک کردم و متاسفانه آن را شناسایی نکرد. بنابرین ، حداقل سه تا موتور ضد بدافزار از میان همه اینها شناسایی کرده بودند.

خوب نتیجه گیری کنیم :
1. در صورت امکان از یک آنتی ویروس شبکه ای و از یک آنتی ویروس سیستمی استفاده شود
2. از موتور های multiscanner برای سرویس های ایمیل و دانلود خود استفاده کنید
3. استفاده از Sandbox کمک شایانی به شناسایی این گونه بد افزار ها می کند.

آنتی ویروس

اطمینان به آنتی ویروس

بد افزار

ikarus

kaspersky

symantec

zonealarm

java

شبکه

امنیت

طراحی سایت

وب سایت