طراحی سایت

طراحی وب سایت

سئو و بهینه سازی سایت

طراحی

طراحی لوگو و بنر

تماس مستقیم: ٩۴٧۴-٧۵۴-٠٩١١

طراحی سایت و دلیل استفاده از اسلایدر ها

طراحی سایت و دلیل استفاده از اسلایدر ها

طراحی سایت و تاثیر اسلایدر ها : منظور از اسلایدر ها در اصل بخشی از طراحی سایت می باشد که موضوع یا مطلب خاصی را به صورت اسلاید پشت یکدیگر نمایش می دهد . این مطلب خاص می تواند متشکل از اخبار ، تصاویر ، لینک ها ، جدید ترین مقالات و ... باشد . علاوه بر این طراحی اسلایدر ها را می توان به نحوی انجام داد که به طور خودکار حرکت کنند یا مخاطبین بتوانند با یک کلیک ساده آن ها را ورق بزنند . شاید یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از اسلایدر ها در طراحی سایت ، قرار دادن چندین موضوع بدون نیاز به فضای بسیار بزرگ می باشد . با استفاده از مناسب ترین محتوا در بخش اسلایدر وب سایت تان می توانید اهداف وب سایت تان را واضح تر بیان نمایید و نهایتا کاربران بیشتری را جذب نمایید . به طور معمول اکثریت اسلایدر ها در بالای وب سایت ها قرار می گیرند از این رو معمولا اولین جایگاهی خواهد بود که کاربران در بدو ورود با آن رو به رو می شوند لذا بهترین مکان برای جلب توجه کاربران می باشد .

اسلاید ها انواع مختلفی دارند و برای کاربرد های مختلفی مثل : آموزش ، کنفرانس ، سخنرانی ، تبلیغات و… استفاده میشوند ، اما دو نوع اصلی آنها اسلاید های ثابت و متحرک هستند که فکر میکنم همه ما به نوعی با آنها سرو کار داشته ایم . این توضیحات برای اسلایدر هم صدق میکنه ولی اسلاید بیشتر در دنیای واقعی معنا دارد و در دنیای Web بیشتر اسلایدر به کار میرود .  اسلایدر چیست : اسلایدر به انگلیسی : Slider و به عربی : المتزلج می باشد ، اسلایدر ها تصاویری هستند که در مخاطبات تاثیرات ویژه ای دارند  ،یا ساده تر اسلایدر ها تصاویری بسیار تاثیر گذار هستند و به همین جهت مخصوصا برای تبلیغات و معرفی محصولات در طراحی وب سایت ها و سایت ها بسیار استفاده میشود . البته این تنها کاربرد اسلایدر ها نیست و از اسلایدر ها برای مباحث آموزشی ، علمی و… نیز استفاده میشود .

استفاده از تصاویر در اسلایدر :  استفاده از تصاویر با کیفیت و مفهومی گاهی اوقات تاثیری چند برابر محتوا بر روی مخاطبین خواهد داشت . به کمک اسلایدر ها مخاطبین قادر خواهند بود با کسب و کار شما ارتباط نزدیک تری برقرار نمایند .  طراحی سایت و تاثیر اسلایدر ها هدایت کاربران وب سایت :  کاربرد بعدی استفاده از اسلایدر ها در طراحی سایت ، هدایت سریع بازدیدکنندگان وب سایت می باشد . برای این منظور می توانید از دکمه ها و کلید های گوناگون استفاده نموده و صفحاتی از وب سایت که فکر می کنید برای عموم مخاطبین جالب می باشد را به آن ها متصل نمایید تا بازدیدکنندگان بتوانند به کمک کلید های تعبیه شده به آسانی به صفحه ی مورد نظر خود منتقل شوند . به نمایش گذاشتن روزمه :  با استفاده از اسلایدر ها کاربران می توانند با ورق زدن آن ها به راحتی رزومه شما را مشاهده نمایند و شناختی کلی از کارمندان و محیط کسب و کار شما به دست بیاورد . هم چنین یکی از روش های جلب اعتماد کاربران استفاده از تصویر چهره در کنار رزومه خواهد بود .

  اهمیت اسلاید شو در طراحی سایت از مواردی است که باید مورد توجه قرار دهید ، اگر توجه کنید اسلاید شو اولین چیزی است که در معرض نمایش کاربران ورودی به سایت شما قرار میگیرد ، پس شما در طراحی اسلاید شو ساید باید توجه ویژه ای داشته باشید ، در این مقاله نکات بسیار مهم و ضرور یدر اسلاید شو سایت را به شما ارائه می کنیم که امید است مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

  1- اسلاید شو طراحی شده باید بگونه ای باشد که تصاویر بکار رفته در آن از حجم پایینی برخوردار باشد ، برای اینکار می توان از فتوشاپ استفاده کرد. فتوشاپ ابزاری را برای کاهش حجم تصویر دارد که بدون کاهش کیفیت میتوانید حجمش را کاهش دهید .

  2- استفاده از رنگ بندی چشم نواز در اسلایدر از دیگر مواردی است که شما باید در طراحی خود لحاظ نمایید . رنگی که در اسلایدر استفاده می شود باید بگونه ای باشد که کاربر ورودی سایت شما بتواند ساختار کاری شما را بشناسد .   

  3- استفاده از شعار شرکت در اسلایدر هم از دیگر مواردی است که باید در طراحی ها مورد توجه قرار گیرد ، قراردادن شعار تبلیغاتی در اسلایدر سایت می تواند باعث ایجاد اطمینان در مشتری باشد پس شعاری را که می خواهید انتخاب کنید را با دقت انتخاب نمایید. 

4- تعداد اسلایدر ها : سعی کنید تعداد اسلایدری که در سایت استفاده می نمایید کمتر باشد ، هر قدر تعداد اسلایدر بیشتر باشد مطمئن باشید سرعت لود صفحه اول شما افزایش خواهد یافت که این نکته جالبی برای شما نخواهد بود .

هیرکانا با فعالیت چند ساله در حوزه فناوری اطلاعات و طراحی وب می تواند شمارا به هدفتان نزدیک بنماید. هیرکانا با طراحی های اختصاصی و چشم نواز به کسب و کار شما اعتبار می بخشد. طراحی اسلایدر های خاص و چشم نواز یکی از تخصص های هیرکانا می باشد.

طراحی سایت

اسلایدر

نقش اسلایدر

اسلایدر چیست

دلیل استفاده از اسلایدر

چرا باید اسلایدر داشته باشیم

هیرکانا

طراحی اسلایدر

اسلایدر اختصاصی